Chcesz otrzymywać najnowsze wiadomości
Wydarzenia
Konsumenci wybrali swoich medalistów

Znalezienie się w gronie trzydziestu laureatów nagrody Złoty Medal - Wybór Konsumentów nie jest łatwe. W 2018 roku 311 produktów zgłoszonych do konkursu o Złoty Medal zyskało uznanie Sądu Konkursowego, oceniającego produkty według ściśle ustalonych kryteriów. Z tej grupy konsumenci wybrali swoich faworytów – elitarną grupę innowacyjnych produktów, które idealnie wpisują się w rynkowe potrzeby.Jeśli produkt zyska uznanie specjalistów, to znaczy, że warto było w niego inwestować. Jeśli dodatkowo otrzyma wyróżnienie konsumentów to sukces jest pewny – mówią laureaci nagrody, uhonorowani podczas uroczystej gali Grupy MTP.

– W tym konkursie swój werdykt najpierw wydają specjaliści, którzy oceniają produkty pod względem innowacyjności. Decydujący głos należy jednak do rynku, czyli do konsumentów i inwestorów – mówi Przemysław Trawa, prezes Grupy MTP.


Multimedaliści w doskonałej formie

Firma ASPEL SA z Zabierzowa, producent sprzętu medycznego i rehabilitacyjnego, to wielokrotny Złoty Medalista Targów Poznańskich za urządzenia do rehabilitacji. Ma ich już 15 i nadal niezaspokojony apetyt. Zdaniem Andrzeja Wrześniowskiego, prezesa firmy każdy Złoty Medal ma swoją wagę i o każdy warto było się starać.

Błażej Sołtowski, prezes firmy MLabs, także odbierał wyróżnienie Złoty Medal - Wybór Konsumentów po raz kolejny. Jego poznańska firma tworzy symulatory zagrożeń pożarowych. W ubiegłym roku nagrodzony został symulator dla domów mieszkalnych, w tym symulator dla budynków użyteczności publicznej.

Elektromobilność potrzebuje nowych rozwiązań

Podczas tegorocznego kongresu MOVE Mobility & Vehicles, towarzyszącego targom Poznań Motor Show, uczestnicy debat i dyskusji podkreślali, że inwestycje w infrastrukturę to warunek do rozwoju elektromobilności. Polskie firmy są już gotowe do dostarczania systemów, dzięki którym użytkownicy mogą szybko, wygodnie i bezpiecznie naładować auto na parkingu i mają nad tym procesem pełną kontrolę. Taki właśnie system inteligentnego ładowania samochodów elektrycznych stworzyła firma POWER EV z Wrocławia.

Inteligentny dyspozytor znajdzie awarię w sieci


Innowacje znajdują szerokie zastosowanie także w tradycyjnych branżach i sektorach gospodarki. Najlepszy przykład to Badawczo-Rozwojowa Spółdzielnia Pracy Mikroprocesorowych Systemów Automatyki MIKRONIKA, jeden z ważniejszych krajowych dostawców rozwiązań systemowych dla automatyki przemysłowej, opartych na własnym oprogramowaniu i bazie sprzętowej. Firma otrzymała Złoty Medal – Wybór Konsumentów za System automatyki FDIR zintegrowany z systemem SCADA DMS SYNDIS RV.
 
Naturze też trzeba czasem pomóc

Konkurs Złoty Medal - Wybór Konsumentów wyróżnił także wiele ciekawych produktów ułatwiających życie i pracę tam, gdzie wydawałoby się, że nie można już nic nowego wymyślić. Dzięki współpracy specjalistów z Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie, Przedsiębiorstwa PROMAR z Poznania oraz Przemysłowego Instytut Maszyn Rolniczych z Poznania powstał robot do skaryfikacji oraz oceny zdrowotności nasion dębu przeznaczonych do siewu w szkółkach kontenerowych.

Każdy, kto pracował w lesie, wie, jak trudne jest utrzymanie tam dróg w dobrym stanie. Ośrodek Techniki Leśnej z Jarocina stworzył Uniwersalny Rozdrabniacz RBR do poboczy dróg leśnych i przycinania skrajni.
 
A gdyby komuś na wczesną wiosnę zamarzyły się ogórki małosolne... Specjaliści z Przedsiębiorstwa Nasiennictwa Ogrodniczego i Szkółkarstwa w Ożarowie Mazowieckim wyhodowali Ogórek Zefir F1.


Źródło: MTP


dodano: 2019-04-30 06:28:50