Chcesz otrzymywać najnowsze wiadomości
Wydarzenia
Konto do split payment na klik

Już od 1 lipca 2018 r. banki będą zobowiązane do udostępnienia firmom mechanizmu płatności podzielonej (tzw. split payment). Rozwiązanie to będzie polegać na rozbiciu płatności za fakturę VAT (w PLN) na dwa przelewy – kwota netto będzie kierowana na podstawowy rachunek rozliczeniowy firmy, natomiast kwota podatku VAT będzie przekazywana na specjalny rachunek VAT. Środki zgromadzone na rachunku VAT będą cały czas należały do przedsiębiorcy, jednak będzie mógł on je wykorzystywać tylko w określonych celach, to znaczy zapłatę zobowiązania VAT do urzędu skarbowego lub zapłatę kwoty odpowiadającej kwocie VAT z faktury otrzymanej od swojego kontrahenta.

Po wejściu w życie przepisów o split payment, płatność podzielona przekazana na konto osobiste przedsiębiorcy zostanie zwrócona do adresata płatności. Niezbędne stanie się więc posiadanie konta firmowego.

Bank Zachodni WBK przygotował rozwiązanie dla klientów indywidualnych prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą z wykorzystaniem rachunku prywatnego, które umożliwi im szybkie otwarcie konta firmowego online. Wystarczy wybrać parametry konta, potwierdzić swoje dane, które automatycznie zostaną skopiowane z danych rachunku osobistego oraz wprowadzić dane firmy. Maksymalnie po 24 godzinach klient otrzyma elektronicznie potwierdzenie umowy i dane niezbędne do pierwszego logowania. Klienci do prowadzania działalności gospodarczej będą mogli wybrać jeden z dwóch rachunków: Konto Firmowe Godne Polecenia lub Konto Godne Polecenia Premium.

‒ Klienci cenią swobodę dostępu do usług bankowych. Dla wielu mikro i małych przedsiębiorców korzystanie z konta osobistego do prowadzenia firmy było naturalne i bardzo wygodne. Posiadanie odrębnego rachunku biznesowego daje jednak wiele korzyści. Umożliwia m.in. efektywniejsze zarządzanie wpływami i wydatkami, ułatwia dostęp do wyspecjalizowanych produktów bankowych oraz zapewnia większą wiarygodność przedsiębiorcy w przypadku starania się o kredyt na dalszy rozwój firmy. W Banku Zachodnim WBK zależy nam, aby zapewnić przedsiębiorcom jak najlepsze doświadczenia w tym zakresie. Dlatego wszelkie procedury związane z koniecznością otwarcia rachunku firmowego, zgodnie z nowymi przepisami, uprościliśmy do niezbędnego minimum ‒ komentuje Iwona Trubowicz-Marchwińska, Dyrektor Biura Doskonalenia Obsługi Klientów MŚP w Banku Zachodnim WBK.

Wraz z kontem zostanie uruchomiona usługa BZWBK24 Mini Firma, pozwalająca osobom prowadzącym jednoosobową działalność gospodarczą na zarządzenie finansami firmy online oraz zakupy produktów bankowych bez konieczności wychodzenia z biura.


Źródło: Bank Zachodni WBK
dodano: 2018-06-27 07:27:23