Chcesz otrzymywać najnowsze wiadomości
Wydarzenia
Kontrakt z gigantem branży telekomunikacyjnej

Tech Data Corporation, światowy lider wśród dystrybutorów sprzętu i oprogramowania komputerowego, aktywnie rozwija swoją działalność również w ramach nowego działu organizacji – Tech Data Mobile. Efektem owego progresu jest kolejne już, po marce Samsung, porozumienie zawarte z wiodącym producentem rozwiązań mobilnych – firmą Huawei.

Podpisanie umowy z Huawei Polska nastąpiło w styczniu 2017 roku. Kontrakt pomiędzy przedsiębiorstwami obejmuje pełne portfolio produktów konsumenckich azjatyckiej marki, w tym modemy, smartwatche, telefony komórkowe, smartfony, tablety oraz dedykowane im akcesoria. Jego postanowienia odnoszą się również do urządzeń, które obecnie pozostają w fazie projektowej i zostaną wprowadzone do oferty koncernu w przyszłości.

Odpowiedzialny za funkcjonowanie i rozwój Działu Mobile dystrybutora od strony biznesowej – w tym również za linię produktową marki Huawei – Maciej Jarmiński tak argumentuje zawarcie umowy pomiędzy dwoma liderami 
w swoich branżach: – Poszerzenie oferty w tej kategorii stanowi obecnie jeden z zasadniczych kierunków rozwoju działalności Tech Daty Polska.  Firma Huawei jest jednym z wiodących producentów rozwiązań mobilnych na świecie, a także pierwszoligowym producentem w Polsce, zwłaszcza w odniesieniu do udziałów w otwartym rynku. Dlatego kontrakt z Huawei jest naturalną konsekwencją, a zarazem istotnym etapem wdrażania długofalowej strategii obranej przez spółkę. Istotnym czynnikiem w tym kontekście jest także pozycja Tech Daty na światowym rynku. Jako przedsiębiorstwo o globalnym zasięgu jest ona gwarantem stabilności finansowej współpracy, co ma kluczowe znaczenie dla osiągnięcia zakładanych celów biznesowych obu firm.


Źródło: Tech Data Polska - czołowy dystrybutor IT oferujący szerokie portfolio produktów i usług najważniejszych producentów na rynku. Jest częścią Tech Data Corporation, jednego z największych międzynarodowych koncernów zajmujących się dystrybucją sprzętu komputerowego i oprogramowania. Tech Data obsługuje ponad 125 tys. klientów w 100 krajach. W Polsce współpracuje z ponad 7 tysiącami partnerów handlowych.


dodano: 2017-02-01 07:32:07