Chcesz otrzymywać najnowsze wiadomości
Wydarzenia
Kreatywność wymaga ochrony


Urząd Patentowy Rzeczypospolitej Polskiej na zorganizowanej 22 marca br. konferencji prasowej „Kreatywność wymaga ochrony. Osiągnięcia minionego stulecia i perspektywy rozwoju” przedstawił najnowsze dane na temat wyników działalności Urzędu Patentowego RP w odniesieniu do zgłoszeń wynalazków, wzorów użytkowych, znaków towarowych, wzorów przemysłowych i topografii układów scalonych.

Program konferencji obejmował również prezentację następujących zagadnień:

  • Umiędzynarodowienie ochrony wynalazków. Walidacje patentów europejskich na terenie Polski. Zgłoszenia o udzielenie patentu europejskiego. Działalność Wyszehradzkiego Instytutu Patentowego.
  • 100-lecie przystąpienia Polski do Konwencji Paryskiej o ochronie własności przemysłowej.
  • 15-lecie przystąpienia Polski do Europejskiej Organizacji Patentowej i współpracy z Europejskim Urzędem Patentowym.
  • 15-lecie przystąpienia Polski do unijnego systemu ochrony znaków towarowych, wzorów przemysłowych i oznaczeń geograficznych. Współpraca z Urzędem Unii Europejskiej ds. Własności Intelektualnej.

Urząd Patentowy informuje również, że od dnia 16 marca 2019 r., w związku z wejściem w życie nowelizacji ustawy Prawo własności przemysłowej z dnia 20 lutego 2019 roku, obowiązuje nowa procedura przedłużania praw ochronnych na znaki towarowe. Szczegółowe informacje o nowej procedurze znajdują się pod linkiem: NOWA PROCEDURA PRZEDŁUŻANIA PRAW OCHRONNYCH NA ZNAKI TOWAROWE, a wskazówki dla zgłaszających nowe rodzaje znaków pod linkiem: NOWE RODZAJE ZNAKÓW TOWAROWYCH.


Źródło: UPRP. Fot. Plakat Izabeli Marynowska (Liceum Plastyczne im. Piotra Potworowskiego w Poznaniu) - Wyróżnienie MKiDN w Kategorii uczniowskiej, w Konkursie na plakat UPRP w 2007 r.
dodano: 2019-03-22 17:28:37