Chcesz otrzymywać najnowsze wiadomości
Wydarzenia
Kurs EUR do USD w świetle danych z amerykańskiego rynku pracy


Dane z amerykańskiego rynku pracy napawają optymizmem, dając jednocześnie minimalny wzrost kursu USD względem EUR na poziomie 0,04 proc. Tak bardzo oczekiwane przez analityków informacje zza oceanu mogą znaleźć swoje odzwierciedlenie w rosnącej wycenie eurodolara, ale – według Marka Paciorkowskiego, dyrektora ds. rynków finansowych Aforti Exchange – dopiero w ujęciu długookresowym, chociażby ze względu na szeroką konsolidację średnioterminową na tym rynku.


Dane z rynku pracy w USA okazały się wyjątkowo dobre, co powinno w krótkiej perspektywie umacniać amerykańską walutę. Jednakże z uwagi na szeroką konsolidację średnioterminową na rynku eurodolara, sytuacja na rynku walut jest coraz bardziej skomplikowana.

Nadal możliwa jest kontynuacja wzrostów do głównej linii trendu spadkowego, jednakże barierą okazał się ponownie poziom 1.2430. Z drugiej strony podaż nie zdołała powrócić poniżej bariery długoterminowej w cenie 1.23, mimo że miniony tydzień zakończył się prawdopodobnie ruchem powrotnym do naruszonego dwa tygodnie temu kanału wzrostowego.

Dopóki notowania EUR/USD nie opuszczą szerokiej konsolidacji 1.2250
–1.2430, wspomniana para walutowa może dłuższy czas pozostać w jego zakresie. Jednocześnie  jesteśmy coraz bliżej rozpoczęcia trwalszego ruchu umacniającego dolara, a wszystkie pozytywne dane dla tej waluty zadziałają najprawdopodobniej z opóźnieniem.

Źródło: Aforti Exchange. Treści przedstawione w niniejszym komentarzu eksperckim są prywatnymi opiniami nadawcy i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Autor nie ponosi odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie niniejszej wiadomości, ani za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych.dodano: 2018-03-13 06:24:30