Chcesz otrzymywać najnowsze wiadomości
Wydarzenia
Leasing finansuje innowacje w opiece zdrowotnej

Firmy leasingowe w trzech pierwszych kwartałach br. sfinansowały urządzenia medyczne o wartości ok. 615 mln złotych. W porównaniu z analogicznym okresem 2016 roku oznacza to wzrost o ponad 18%. Nowoczesny sprzęt do leczenia nieoperacyjnych nowotworów guzów trzustki i wątroby wspiera terapie w szpitalu MSWiA.

– Polska medycyna nieustanie się rozwija, o czym świadczą nowe technologie wprowadzane na nasz rynek. Firmy leasingowe oferując odpowiednio dopasowane, a zarazem korzystne dla Klienta formy finansowania urządzeń medycznych, wspierają dostęp do innowacji w ochronie zdrowia. Znaczna część urządzeń medycznych, z których korzysta prywatna służba zdrowia w Polsce, finansowana jest przez firmy leasingowe – mówi Daniel Sobiecki, Dyrektor Rynku Urządzeń Medycznych.

Przykładem innowacyjnego sprzętu jest NanoKnife sfinansowany przez PKO Leasing. Ta najnowocześniejsza aparatura do mało inwazyjnego niszczenia komórek rakowych za pomocą impulsów prądu o wysokim napięciu trafiła do warszawskiego szpitalu MSWiA. Podopieczni tej placówki mają możliwość skorzystania z technologii, która nie tylko umożliwia skorzystanie z nowej metody leczenia, lecz również minimalizuje powikłania i radykalnie skraca czas pobytu w szpitalu, pozwalając pacjentowi opuścić placówkę w drugiej dobie po zabiegu. Technologia NanoKnife pozwala leczyć radykalnie chorych z nieoperacyjnymi nowotworowymi guzów trzustki i wątroby, a więc tych, u których tradycyjna chirurga okazała się bezradna i zostali uznani za nieuleczalnie chorych. Metoda ta daje im szansę na wyleczenie.

Lider polskiego rynku leasingu miał również udział w udostępnieniu nowoczesnego robota medycznego do transplantacji włosów.

PKO Leasing oferuje finansowanie zakupu urządzeń medycznych bądź wyposażenia gabinetów medycznych i kosmetycznych, aptek oraz przychodni. W jego ramach przedsiębiorca może liczyć na elastyczne warunki umowy i płatności oraz atrakcyjne warunki zakupu dzięki współpracy z największymi producentami. PKO Leasing jako jedyna firma na rynku oferuje leasing objęty programem gwarancyjnym Unii Europejskiej InnovFIN.

– Według prognoz PMR rynek prywatnej opieki zdrowotnej jest wart obecnie około 43 mld złotych i rozwija się dynamicznie, w tempie 7 proc. rocznie. Lokomotywami wzrostu będą główne segmenty tego rynku, czyli ubezpieczenia zdrowotne i usługi abonamentowe. Zmniejszają bowiem bolączki publicznego lecznictwa, w tym największą, czyli kolejki
– podsumowuje Daniel Sobiecki.


Źródło: PKO Leasing


dodano: 2018-01-11 07:17:26