Chcesz otrzymywać najnowsze wiadomości
Wydarzenia
Leasing finansuje szerokie potrzeby inwestycyjne biznesu

Leasing może finansować różne aktywa, takie jak samoloty, pojazdy, maszyny i urządzenia, sprzęt IT czy rowery. Z tego rozwiązania korzystają zarówno małe, średnie jak i duże przedsiębiorstwa w różnych segmentach rynku. Pośród wielu korzyści kapitałowych i podatkowych, znajdują się m.in. elastyczny okres spłaty, zwiększenie płynności finansowej firmy oraz kwalifikacja miesięcznej raty w koszty uzyskania przychodu.

– Polska jest szóstym rynkiem leasingu w Europie posiadającym 3,8 proc. udziału w całym europejskim biznesie leasingowym. Wskaźnik udziału polskiego leasingu w tworzeniu polskiego PKB jest trzykrotnie wyższy aniżeli średnia europejska. Jest to cecha gospodarki szybko rozwijającej się oraz gospodarki, która funkcjonuje w oparciu o firmy z trudnym dostępem do kapitału. Nasze produkty ułatwiają rozwój biznesu, zarówno tego małego jak i dużych firm – mówi Andrzej Krzemiński, Prezes Zarządu PKO Leasing.
 
Leasing to optymalna forma finansowania biznesu. Już co piąty przedsiębiorca korzysta z tej formy finansowania. Polska branża leasingowa wzrosła o 11,6 proc. w pierwszym półroczy br. PKO Leasing odnotował rekordowy poziom sprzedaży w kwocie 3,9 mld zł umacniając swoją pozycję lidera rynku w Polsce.


Źródło: PKO Leasing
 

dodano: 2017-10-12 07:19:31