Chcesz otrzymywać najnowsze wiadomości
Wydarzenia
Lepiej się poznaj!


Budowanie ścieżki kariery zawodowej najlepiej rozpocząć od poznania swoich naturalnych talentów. Dzięki temu poszukiwania nowego miejsca pracy mają szansę okazać się trafione i dopasowane do zawodowych oczekiwań. Dlatego też, wychodząc naprzeciw kandydatom, agencja doradztwa personalnego People stworzyła program Lepiej się poznaj, który wykorzystuje unikalne narzędzie Extended DiSC®.Współpracując na co dzień z kandydatami poszukującymi swojej ścieżki zawodowej, People zauważyło, że nie każdy z nich wie, w jakim obszarze zawodowym mógłby się sprawdzić. Zdarza się także, że kandydaci aplikują na stanowiska, które nie będą dla nich satysfakcjonujące. Dzieje się tak, ponieważ część osób nie ma świadomości swoich predyspozycji bądź nie wie, jak je najlepiej wykorzystać w pracy zawodowej. Chcąc pomóc w starcie lub poszukiwaniu nowych wyzwań kandydatom, People stworzyło specjalny projekt. Lepiej się poznaj to program dedykowany osobom poszukującym pracy lub planującym jej zmianę. Podczas indywidualnych konsultacji z ekspertem agencji, przy wykorzystaniu elementów modelu Extended DiSC®, kandydaci mają szansę poznać swoje naturalne predyspozycje i talenty. Dodatkowo mogą dowiedzieć się, jak najlepiej wykorzystać je w budowaniu kariery zawodowej.

– W People wierzymy, że kluczem do sukcesu jest podejście, zgodnie z którym Human Resources zamienia się w Human Relations. Pomagamy ludziom i organizacjom w pełni wykorzystywać swój potencjał, dzięki czemu realnie wpływamy na wzrost efektywności organizacji. Wychodząc naprzeciw kandydatom stworzyliśmy program, który nie tylko pozwoli im się lepiej poznać, ale także da możliwość wyboru takiej ścieżki zawodowej, która będzie satysfakcjonująca
– mówi Lucyna Pleśniar, Prezes Zarządu People.

Extended DiSC® to profesjonalne narzędzie do analizy, które dostarcza informacji o stylach zachowań, co pozwala kandydatowi lepiej rozumieć sposoby własnego działania i podejmować lepsze decyzje. Analizy behawioralne Extended DiSC® wykorzystują jako podstawę teoretyczną czterostrefowy model postępowania, znany powszechnie pod nazwą DISC. Model, zbudowany w oparciu o teorię Carla Gustava Junga, jest bardzo przejrzystym sposobem opisywania i analizowania naturalnego sposobu reakcji jednostki na bodźce z otoczenia. Dzięki temu osoby korzystające z narzędzia otrzymują informacje o swoich naturalnych predyspozycjach, które mogą wykorzystać w pracy zawodowej.

– System Extended DISC® można porównać do mapy drogowej. Jeśli nie wiemy, gdzie jesteśmy, jest oczywiste, że dotarcie do celu będzie bardzo trudne. W takiej sytuacji pomocne jest narzędzie, które nakieruje nas na właściwy tor. Mapa stanowi więc szkielet odniesienia, który umożliwia nam podjęcie świadomej decyzji, dokąd chcemy zmierzać, aby dotrzeć do wyznaczonego celu – mówi Aneta Rogowska, Trener w Extended Tools.

Program Lepiej się poznaj skierowany jest do wszystkich osób szukających odpowiedzi na pytanie: co tak naprawdę motywuje mnie w pracy? Do programu mogą zgłaszać się osoby pełnoletnie, posiadające pierwsze doświadczenia zawodowe. Aplikacje można wysyłać do 8 września za pomocą formularza online. Wystarczy wejść na stronę people.com.pl, zapoznać się z regulaminem programu i kliknąć w przycisk „Aplikuj do programu” znajdujący się na stronie. Do programu zostaną zakwalifikowane wybrane osoby, na podstawie analizy CV oraz oceny treści uzasadnienia znajdującego się w formularzu aplikacyjnym.


Źródło: People - firma specjalizująca się w kompleksowej rekrutacji i doradztwie personalnym. 
Extended Tools Polska to cyfrowe narzędzia wspierające rekrutację, rozwój i zaangażowanie pracowników.


dodano: 2019-08-12 06:31:51