Chcesz otrzymywać najnowsze wiadomości
Wydarzenia
Liderzy Informatyki 2012

Redakcja "Computerworld", organizator konkursu Lider Informatyki 2012, ogłosiła tegorocznych zwycięzców. Biorą w nim udział firmy spoza branży teleinformatycznej oraz instytucje sektora publicznego i organizacje użyteczności publicznej. Do finału zakwalifikowało się 19 firm i instytucji. Nagrodzono zwycięzców w każdej z siedmiu kategorii: Bankowość i finanse, Handel i usługi, Małe i średnie przedsiębiorstwa, Opieka zdrowotna, Przemysł, Sektor Publiczny i Sektor użyteczności publicznej.Jury konkursu wybierając finalistów bierze pod uwagę ich dokonania w wykorzystaniu informatyki do podniesienia konkurencyjności firm i poprawy usług świadczonych przez instytucje. Celem konkursu jest bowiem promowanie tych podmiotów, które mądrze wykorzystują możliwości i rozwiązania ICT ku jak najlepszemu pożytkowi biznesowemu.


Nagrody Lider Informatyki 2012 w poszczególnych kategoriach otrzymali:

  • Finanse i bankowość – Bank PKO BP
  • Handel i Usługi – Siódemka SA
  • Małe i Średnie Przedsiębiorstwa – PREVAC Sp. z o.o.
  • Opieka Zdrowotna – Krakowski Szpital Specjalistyczny im. Jana Pawła II
  • Przemysł – WSK PZL Rzeszów SA
  • Sektor Publiczny – Zakład Ubezpieczeń Społecznych
  • Sektor Użyteczności Publicznej – ENERGA GK
Tegoroczną Galę Lidera Informatyki 2012 otworzył wicepremier Waldemar Pawlak, minister gospodarki.

Spotkanie odbyło się 27 września 2012 r. w Warszawie. Podczas gali wicepremier Pawlak podkreślił, że coraz więcej instytucji docenia wartość innowacyjnych rozwiązań teleinformatycznych i wprowadza je do codziennej pracy. – Pozwalają one usprawnić strukturę organizacyjną i zmniejszyć koszty jej funkcjonowania. Tym bardziej cieszę się, że wśród finalistów konkursu  znaleźli się zarówno przedstawiciele biznesu jak i instytucje  publiczne – dodał.

W opinii wicepremiera polskie firmy, aby umocnić swoją pozycję na międzynarodowych rynkach, powinny szeroko promować swoją działalność. – Dlatego w Ministerstwie Gospodarki przygotowaliśmy specjalne programy branżowe, m.in. dla sektora informatycznego. Przedsiębiorcy, którzy do nich przystąpią będą mogli skorzystać m.in. z dotacji na udział w szkoleniach i misjach gospodarczych – wyjaśnił.dodano: 2012-09-29 10:18:57