Chcesz otrzymywać najnowsze wiadomości
Wydarzenia
Listy do Świętego Mikołaja


Tegoroczne Święta to bardzo ciężki okres dla każdego z nas. Dotyczy to również podopiecznych Domów Pomocy Społecznych. Mieszkańcy takich ośrodków, nie mogą być odwiedzani z powodu epidemii koronawirusa, a co za tym idzie dla nich będzie to o wiele trudniejszy okres. Grupa Veritas podjęła się wyzwania, aby spełnić marzenia mieszkańców 13 takich ośrodków, m.in. z okolic Rzeszowa, Kłodzka, Wrocławia, Wałbrzycha, Gdyni, Tarnowa, Łodzi, Rybnika, Opola, Torunia i Poznania. Finał akcji już 15 i 16 grudnia!


– Skontaktowaliśmy się z trzynastoma Domami Pomocy Społecznej w całej Polsce. Poprosiliśmy, aby ich podopieczni w ramach swoich zajęć napisali Listy do Świętego Mikołaja, które następnie odbierzemy i postaramy się spełnić ich marzenia. Każdy ośrodek bardzo się ucieszył z naszej propozycji – mówi przedstawiciel Grupy Veritas.

Ośrodki DPS to miejsca, w  których przebywają osoby starsze, samotne, a często również bardzo schorowane, potrzebujące całodobowej opieki. Jakie marzenia mają ich podopieczni?

– Głównie są to podstawowe rzeczy: kosmetyki, piżamy, koszule nocne, kapcie. Kilku podopiecznych napisało o radiach, zegarkach czy o nowych ramkach na zdjęcia swojej rodziny – mówi przedstawiciel Grupy Veritas.

Finał akcji planowany jest na 15-16 grudnia, kiedy to paczki z prezentami trafią do podopiecznych Domów Pomocy Społecznej.


Źródło: Veritas Group


dodano: 2020-12-04 07:45:02