Chcesz otrzymywać najnowsze wiadomości
Wydarzenia
Lubelskie – smakuj biznes!

Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego zaprasza do współpracy przedsiębiorców głodnych sukcesów. Od 18 kwietnia na terenie całego województwa trwają bezpłatne spotkania dla przedsiębiorców, samorządowców i instytucji otoczenia biznesu. W ramach cyklu spotkań Biznes Lubelskie 2018 rozmawiają o zmianach w JPK, VAT, CIT, Split Payment i przede wszystkim o RODO. Uczestnicy spotkań uczą się również o technikach mediacji i negocjacji w biznesie.

Ale to nie wszystko – na każde spotkanie przybywa gość specjalny w osobie wybitnego sportowca. Do działania motywowali już m.in. Robert Korzeniowski, Daniel Iwanek, Sylwia Gruchała, czy Otylia Jędrzejczak. Te trzy elementy, jakimi są zmiany w przepisach, negocjacje w biznesie i gwiazdy sportu powodują, że każdy uczestnik spotkania wychodzi z zastrzykiem energii i głową pełną pomysłów do dalszego działania. Informacje o najbliższych spotkaniach znajdują się na www.invest.lubelskie.pl.

Nevada-Lubelskie Acceleration Bridge, czyli most dla lubelskich startupów

W październiku ubiegłego roku województwo lubelskie podpisało list intencyjny ze stanem Nevada o dalszej współpracy. Dziś mamy opracowany scenariusz wparcia dla lubelskich startupów, które będą mogły wyjechać do Nevady i tam uczyć się od najlepszych gigantów technologicznych.

Zanim jednak to nastąpi, młodzi startupowcy będą mieli okazję zaprezentować swoje pomysły na bootcampie oraz na wrześniowym Demo Day podczas Europejskiego Tygodnia Innowacji.

W czerwcu siedzibie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego odbyło się także spotkanie dla zainteresowanych programem akceleracyjnym, na którym wystąpił John Petkus – Honorowy Konsul RP w Las Vegas oraz Paweł Pietrasieński, dyrektor ds. projektów specjalnych w Biurze Gubernatora Stanu Nevada ds. Rozwoju Gospodarczego.

Następna okazja do ekspansji start-upów! Szczegóły już wkrótce na stronie www.invest.lubelskie.pl.

Lubelskie to za mało?

To nie koniec działań podejmowanych na rzecz przedsiębiorców przez Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego. Lubelscy eksporterzy mogą liczyć na wsparcie i profesjonalne doradztwo pracujących w Centrum Obsługi Inwestora i Eksportera Ekspertów Pro-Eksport.

Na jakie wsparcie możesz liczyć? Jeśli dobrze mówisz po angielsku i masz łatwość nawiązywania kontaktów, będziesz mógł wziąć udział w zamkniętych spotkaniach Export Experts Club, na których pomagamy lubelskim firmom w sieciowaniu współpracy międzynarodowej.

Dodatkowo Eksperci Pro-Eksport zawsze służą pomocą w próbach pozyskania zagranicznych partnerów biznesowych.

Cyklicznie organizowane są także spotkania pt. Akademia Eksportera, na których zaproszeni eksperci dzielą się fachową wiedzą oraz przedstawiają liczne case studies. Dzięki części warsztatowej spotkań uczestnicy szybko utrwalają świeżo zdobytą wiedzę.

Na łamach Portalu Gospodarczego www.invest.lubelskie.pl eksporterzy będą mogli znaleźć codzienną dawkę informacji o targach i wydarzeniach wystawienniczych organizowanych na całym świecie.

Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego ma również swój biznesowy One Stop Shop. To Biznes Lubelskie. Wystarczy napisać lub zadzwonić: coie@lubelskie.pl, (+48) 81 537 16 15.


Źródło: UMWL


dodano: 2018-09-03 07:15:43