Chcesz otrzymywać najnowsze wiadomości
Wydarzenia
Lubelskie naładowane Dobrą Energią

Pierwsza na Lubelszczyźnie konferencja cyklu Dobra Energia odbyła się 27 marca w Lubelskim Centrum Konferencyjnym, gdzie ponad 150 osób dyskutowało o odnawialnych źródłach energii w różnych perspektywach. Dobra Energia to rozbudowany cykl konferencyjny o charakterze edukacyjnym. W ubiegłym roku odbyło się sześć wydarzeń. Tegoroczny cykl ma ich w sumie pięć: w Poznaniu, Lublinie,  Katowicach, Gdańsku i Warszawie.

Konferencję w Lublinie otworzył Paweł Nakonieczny, członek zarządu województwa lubelskiego, który przedstawił charakterystykę energetyczną regionu, wspominając m.in. o Regionalnym Programie Operacyjnym i działaniach podejmowanych przez Lubelską Agencję Wspierania Przedsiębiorczości w kierunku rozwoju energetyki odnawialnej.

Później odbyła się debata poświęcona trudnej drodze do czystej energii. Uczestnicy debaty zajęli się również zagadnieniami dotyczącymi opłacalności energii odnawialnej oraz dyskutowali m.in. nad najskuteczniejszymi energooszczędnymi technologiami. Zaproszeni eksperci wyjaśniali, które technologie pozwalają obniżyć rachunki za energię w firmie, domu, mieście, czy całej gminie nawet o jedną trzecią.


Źródło: UMWL


dodano: 2018-03-30 06:31:43