Chcesz otrzymywać najnowsze wiadomości
Wydarzenia
MTP zorganizują COP24 w Katowicach

Międzynarodowe Targi Poznańskie podpisały umowę z Ministerstwem Środowiska, na mocy której zajmą się organizacją logistyczną konferencji klimatycznej COP24 - najważniejszego globalnego forum poświęconego światowej polityce klimatycznej.  Decyzja o powierzeniu MTP organizacji techniczno-logistycznych jest potwierdzeniem kompetencji firmy oraz bardzo wysokiej pozycji wśród organizatorów najważniejszych wydarzeń w Polsce.Kolejna 24. sesja Konferencji Stron Ramowej Konwencji Narodów Zjednoczonych w sprawie zmian klimatu (COP24) wraz z 14. sesją Spotkania Stron Protokołu z Kioto (CMP 14) oraz 1. (część 3) Konferencją Stron służącą jako spotkanie stron Porozumienia Paryskiego (CMA1.3) odbędzie się w Katowicach w dniach od 3 do 14 grudnia 2018 roku. Do stolicy Śląska przybędzie blisko 30 tysięcy gości przedstawicieli wszystkich Stron Konwencji (196 państw i UE), by podejmować decyzje dotyczące dalszych działań na rzecz ochrony klimatu oraz funkcjonowania Konwencji.

W COP24 wezmą udział prezydenci, premierzy, reprezentanci rządów i dyplomacji, przedstawiciele organizacji pozarządowych, naukowcy, aktywiści, przedstawiciele przedsiębiorców i innych grup, zainteresowanych kwestiami dotyczącymi klimatu. Konferencji COP24 towarzyszyć będą wydarzenia  o charakterze naukowym, społecznym, ale i komercyjnym, będące forum prezentacji i wymiany pomysłów, innowacji, strategii i rozwiązań na rzecz przeciwdziałania globalnemu ociepleniu.

Międzynarodowe Targi Poznańskie zrealizują newralgiczną część przygotowań do wydarzenia, zajmując się m.in. budową tymczasowych sal konferencyjnych, oznakowaniem terenu konferencji, budową i obsługą systemu komputerowego, teleinformatycznego i energetycznego na potrzeby wydarzenia. W planach jest aranżacja przestrzeni o powierzchni prawie 32,5 tys. m2.

Decyzja o powierzeniu Targom przygotowań do szczytu klimatycznego zapadła w drodze postępowania przeprowadzonego przez Ministerstwo Środowiska. Międzynarodowe Targi Poznańskie  posiadają bardzo duże doświadczenie rocznie organizując 100 wydarzeń targowych i szereg kongresów oraz konferencji na całym świecie i już dwukrotnie były zaangażowane w organizację szczytu klimatycznego w Polsce. W grudniu 2008 r. MTP i znajdujące się na jego terenach Poznań Congress Center były gospodarzami 14. Konferencji Konwencji Narodów Zjednoczonych w sprawie zmian klimatu. Najwyższa jakość organizacyjna MTP została wówczas doceniona przez przedstawicieli ONZ, rządu RP oraz uczestników wydarzenia. A Ministerstwo Środowiska powierzyło MTP realizację najważniejszej części przygotowań do kolejnego szczytu klimatycznego ONZ  – COP19, który odbywał  się na Stadionie Narodowym w Warszawie w 2013 roku.

Międzynarodowe Targi Poznańskie od blisko 100 lat łączą ze sobą ludzi z całego świata działając w branży spotkań. W portfolio firmy są imprezy targowe, wydarzenia kulturalne, sportowe a także kongresy i konferencje, które przyciągają rocznie ponad 1,1 mln gości. Dziś MTP to również firma eventowa świadcząca kompleksowe usługi marketingowe, cateringowe i aranżacji przestrzeni.

MTP są organizatorem jak i gospodarzem konferencji, kongresów, wydarzeń religijnych, kulturalnych, sportowych i korporacyjnych.  Na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbyły się m.in. takie wydarzenia jak Światowy Kongres Dentystyczny FDI , Directions EMEA czyli spotkanie, przedstawicieli partnerów Microsoft Dynamics NAV z całego świata, Zgromadzenie Narodowe, wydarzenia w ramach Polskiej Prezydencji w UE i Europejskie Spotkanie Młodych Taize.    
                 .
MTP to lider wśród organizatorów imprez targowych w Europie Środowo-Wschodniej. Odwiedzają je goście z całego świata. Wszystkie targi dla najważniejszych polskich branż eksportowych odbywają się właśnie tu: Targi Meble Polska (meblarstwo), Polagra Food (żywność), Budma (stolarka otworowa), Motor Show, TTM (automative) oraz ITM (przemysł metalowy).


Źródło: MTP


dodano: 2018-09-11 07:17:50