Chcesz otrzymywać najnowsze wiadomości
Wydarzenia
Małopolska zaprasza na Festiwal Innowacji

Małopolska jest z roku na rok coraz bardziej innowacyjna, a mieszkańcy regionu – kreatywni i przedsiębiorczy. Ogromna w tym zasługa Małopolskiego Festiwalu Innowacji, który już od 8 lat jest dla Małopolan doskonałą okazją do poszerzenia swojej wiedzy chociażby na temat inteligentnych specjalizacji regionu. W tym roku festiwal odbędzie się od 4 do 10 czerwca. Chcący współtworzyć to wyjątkowe wydarzenie muszą się spieszyć, gdyż jeszcze tylko do 16 lutego trwa rekrutacja partnerów.Podczas tegorocznego Małopolskiego Festiwalu Innowacji (MFI) też nie zabraknie kreatywnych spotkań m.in. na temat innowacji społecznych oraz ich znaczenia dla działalności biznesowej. Skąd pomysł na to, aby w tym roku właśnie taki temat przewodził festiwalowi?

– Tak jak w poprzednich latach chcemy rozmawiać o innowacjach, ale tym razem szczególnie zależy nam na tym, aby być jeszcze bliżej problemów i wyzwań, które stoją przed każdym z nas. A to właśnie innowacje społeczne są innowacjami najbliższymi nam wszystkim, gdyż właśnie dzięki nim nasze codzienne życie może być nie tylko prostsze, ale i bardziej przyjemne – mówi marszałek Jacek Krupa i zachęca do współtworzenia czerwcowego wydarzenia organizowanego przez Województwo Małopolskie.

Pobudzić zainteresowanie tematem


Co zrobić, aby samemu włączyć się w organizację wydarzenia? Wystarczy ciekawy pomysł, który chcemy zaszczepić zainteresowanie tematem wśród wszystkich Małopolan (ale zwłaszcza wśród młodych ludzi). Przy okazji trzeba pokazać im jak wdrażane są najnowocześniejsze technologie oraz przekonać, że w dzisiejszym świecie tak ważny dla nas wszystkich jest rozwój innowacji. Jaką formę wybrać – mogą to być angażujące warsztaty, ciekawe prezentacje, porywające gry miejskie czy merytoryczne konsultacje. Ale nie tylko – można zgłosić też pomysł na organizację dużej konferencji, sympozjum czy targów.

Zgłoszenia

Jeśli już teraz macie pomysł na organizację ciekawego wydarzenia w ramach MFI lub dodatkowe pytania można je kierować pod adres mfi@umwm.pl! Na propozycje eventów organizatorzy czekają tylko do 16 lutego 2018 r.

Warto przypomnieć, że także w tym roku festiwalowi będzie towarzyszyć konferencja inaugurująca wydarzenie z udziałem uznanych ekspertów z Polski i zagranicy. Odbędzie się ona pierwszego dnia MFI, czyli 4 czerwca 2018 r. Więcej informacji na jej temat już niebawem na www.malopolska.pl oraz www.festiwalinnowacji.malopolska.pl.


Źródło: UMWMdodano: 2018-02-15 07:07:44