Chcesz otrzymywać najnowsze wiadomości
Wydarzenia
Marszałkowie debatowali w Olsztynie

Województwo warmińsko-mazurskie objęło przewodnictwo w Konwencie Marszałków Województw RP. Pierwszym miejscem obrad był Olsztyn. Podczas kolejnego Konwentu jak zawsze pojawiły się tematy ważne dla samorządowej Polski. Rozmowy odbyły się w piątek (12 lipca). Debata dotyczyła turystyki, nowej perspektywy finansowej UE, ekologii i ekonomii społecznej.Rozmowy podzielono na kilka bloków tematycznych. W pierwszym samorządowcy pochylili się m.in. nad tematem innowacyjnych rozwiązań w turystyce. Eksperci zaprezentowali, jak wykorzystać nowe zdobycze technologii, aby przyciągnąć turystów. W tym panelu przedstawiono również dobre praktyki w zakresie partnerstwa i rozwoju małych miast.

Równie istotne tematy zaplanowano w drugim panelu tematycznym. W tym przypadku organizatorzy w program wpisali dyskusję o nowej perspektywie UE na lata 2021-2027. Dotyczyła ona np. aktualnej sytuacji w negocjacjach, czy też nowych aktów prawnych i budżetu. Uzupełnienie drugiej części stanowił wykład o energooszczędności budynków użyteczności publicznej oraz komunalnej.

W trzecim panelu zaplanowano tylko jeden, ale za to obszerny temat. Marszałkowie porozmawiali o ekonomii społecznej. Chodziło o wykorzystanie jej jako elementu rozwoju społeczno-gospodarczego. Część merytoryczna Konwentu zakończyła się przyjęciem wypracowanych wcześniej stanowisk.


Źródło: UMWiWdodano: 2019-07-15 06:48:33