Chcesz otrzymywać najnowsze wiadomości
Wydarzenia
Meble Platan lokują się w Koszalinie

Działająca w branży meblarskiej spółka Platan Meble na dobre lokuje się w Koszalinie. W drugim co do wielkości mieście Pomorza Zachodniego wybuduje halę produkcyjną, a tym samym stworzy nowe miejsca pracy. Inwestycję wesprą fundusze unijne Urzędu Marszałkowskiego. Umowę dofinansowania przedsięwzięcia podpisali wicemarszałek województwa Tomasz Sobieraj i prezes Beata Falarz. Nastąpiło to w środę, 27 czerwca 2018 roku w Koszalinie.Spółka zaplanowała w Koszalinie budowę nowoczesnego pod względem technologicznym zakładu produkcyjnego. Powstanie on przy ulicy Różanej.

– Na wyposażeniu fabryki znajdzie się także innowacyjny sprzęt i nowoczesne maszyny. W nowym przedsiębiorstwie zatrudnieni znajdzie 17 osób
– wyliczała prezes firmy Beata Falarz.

Projekt warty jest prawie 2,6 mln zł. Urząd Marszałkowski z Programu Regionalnego przeznaczy na zmiany w firmie 800 tys. zł. Zakład ma powstać najpóźniej do końca grudnia 2018 roku.

– Coraz chętniej przedsiębiorcy lokują swoje firmy w Koszalinie. Stworzono im dobre warunki do inwestowania, czego dowodem jest spółka Platan-Meble. Nowoczesny system wysokowydajnej produkcji oraz zastosowanie innowacji i nowoczesnego wzornictwa w produkcji mebli wpłynie na podniesienie konkurencyjności przedsiębiorstwa w skali międzynarodowej – przekonywał wicemarszałek województwa Tomasz Sobieraj.

Inwestycja wpisuje się w założenia 1 Osi Priorytetowej RPO WZ 2014-2020 „Gospodarka, innowacje, nowoczesne technologie”, działanie 1.8 „Inwestycje przedsiębiorstw w ramach Strategii ZIT dla Koszalińsko-Kołobrzesko-Białogardzkiego Obszaru Funkcjonalnego”. Ze wsparcia tego typu skorzystały już wcześniej np. firma GIPO z Koszalina czy Inter-Metal z Bonina.

Źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego / Łukasz Jucha. Na zdjęciu: Podczas konferencji prasowej połączonej z podpisaniem umowy wsparcia, wicemarszałek województwa Tomasz Sobieraj (trzeci z lewej) i obok Beata Falarz, prezes Platan Meble.


dodano: 2018-06-29 06:43:00