Chcesz otrzymywać najnowsze wiadomości
Wydarzenia
Milenialsi w pracy

"Milenialsi w pracy" to bodaj pierwsza na polskim rynku tak rzetelna monografia pokolenia, które wciąż się staje, a od którego zależeć będą już za kilka lat nie tylko kształt i jakość międzynarodowego biznesu. To oni za chwilę będą zarządzać szalami gospodarki. Wyzwanie to porusza Chip Espinoza w swojej książce „Millenials@work”. Deloitte Polska objął mecenatem polskie wydanie tej książki, której wydawcą jest Wydawnictwo Emka.

Jak wynika z badań milenialsi w ciągu najbliższych 10 lat będą stanowili 75 proc. siły roboczej na świecie. Przykładowo już dziś w Deloitte aż 80 proc. 200-tysięcznego globalnego zespołu stanowią ludzie, którzy nie ukończyli 35. roku życia.

Rynek pracy musi więc stawić czoła nowemu modelowi pracowników. Młodzi, często oskarżani są o bycie egoistami, oraz o bycie najbardziej roszczeniowym pokoleniem od lat, które chce pracować na swoich zasadach. Kim naprawdę są? Ile jest w tym prawdy a ile krzywdzących opinii?

W codzienności biznesowej już dziś zderzają się ze sobą dwa światy, w którym młoda kadra pracowników i starsza kadra pracodawców, nie wie jak ze sobą współpracować i czego się spodziewać. Ten problem będzie się nasilał.

Publikacja skierowana jest do millenialsów, ich rodziców oraz pracodawców. Daje wskazówki jak nawiązać owocną współpracę i jak w pełni wykorzystać potencjał nowej grupy na rynku pracy. – Podstawową zaletą publikacji jest jej użyteczność. Oparta na przykładach daje pełną charakterystykę pokolenia Y i poprzedzających ją generacji. Przedstawia drogi do osiągnięcia porozumienia między nimi, jak: wyzbycie się stereotypów, koncentracja na zadaniach, otwartość na dialog przy jednoczesnej umiejętności słuchania, mądry dystans, ale również poczucie wspólnoty – podkreśla Marek Metrycki, Partner Zarządzający Deloitte.

Książka jest warta polecenia również ze względu na budzącego emocje autora. Chip Espinoza jest jednym z czołowych amerykańskich znawców pokolenia Y. Poza umiejętnościami pisania, jest również świetnym mówcą porywającym publiczność. W swojej karierze może poszczycić się wystąpieniami oraz konsultacjami z największymi firmami na świecie.


O autorze: Dr Chip Espinoza jest współautorem książek poświęconych kwestiom zarządzania pokoleniem milenijnym: „Milenialsi w pracy. 7 umiejętności, które powinni posiąść dwudziestokilkulatkowie, by móc pokonywać progi i bariery w życiu i pracy”, „Millennials Who Manage: How To Overcome Workplace Perceptions and Become A Great Leader” oraz „Managing the Millennials: Discover the Core Competencies for Managing Today’s Workforce”. Kieruje również programem psychologii pracy i organizacji na Uniwersytecie Concordia University Irvine. Na arenie międzynarodowej i w Stanach Zjednoczonych Chip Espinoza doradza jak tworzyć środowisko, w którym świetnie czuje się zarówno kadra kierownicza jak i przedstawiciele pokolenia milenialsów. To czołowy specjalista zajmujący się kwestiami różnic pokoleniowych w miejscu pracy. Doktor Espinoza współpracuje z firmami, instytucjami publicznymi i organizacjami typu non-profit, a do jego klientów należą między innymi: The Boeing Company, Microsoft, Schneider Electric i Special Olympics. Napisał kilka artykułów na temat przywództwa i jest autorytetem w sprawach integracji młodych ludzi w organizacjach. Współpracuje ze stacją CNN jako ekspert merytoryczny w dziedzinie różnic pokoleniowych w miejscu pracy. Wystąpił też w audycjach Fox News i CBS Radio, a do jego prac nawiązywano w wielu publikacjach. Dziennik „Economic Times” wymienia doktora Espinozę jako jednego z piętnastu najważniejszych światowych liderów intelektualnych zajmujących się przyszłością rynku pracy.

Źródło: Deloittedodano: 2016-08-04 07:43:40