Chcesz otrzymywać najnowsze wiadomości
Wydarzenia
Mniej bankructw

Z danych z Monitora Sądowego i Gospodarczego, które podała Korporacja Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych wynika, że w sierpniu tego roku 67 firm ogłosiło bankructwo. To znacznie lepiej niż w ubiegłym roku i o 23,7 proc. lepiej niż w lipcu br., w którym upadłość ogłosiły 94 firmy.

KUKE podała, że najmniej upadłości ogłoszono w województwach lubelskim i podlaskim. Najwięcej, w ujęciu miesięcznym, w podkarpackim i warmińsko-mazurskim. W dalszym ciągu najwięcej bankructw jest w branżach: budowlanej, produkcji wyrobów z papieru oraz kulturze, rozrywce i rekreacji. Natomiast p
ozytywne zmiany widać w branży meblarskiej i w branżach związanych z produkcją materiałów budowlanych, magazynowaniem i działalnością pocztową jak również w handlu detalicznym.

W ciągu ostatnich dwunastu miesięcy (od września 2012 r. do sierpnia br.) na skutek niewypłacalności działalność gospodarczą zakończyły 933 przedsiębiorstwa. KUKE szacuje, że w całym 2013 r. upadnie około 1157 firm, czyli o 31,9 proc. więcej niż w 2012 r. Prognozy powstały w oparciu o założenia, że tempo wzrostu gospodarczego w tym roku spadnie do 1,3 proc., a wskaźnik rentowności obrotu netto firm do 2,0 proc.
dodano: 2013-09-10 12:18:37