Chcesz otrzymywać najnowsze wiadomości
Wydarzenia
Morze funduszy unijnych na trójmiejskie porty

Perspektywy rozwoju oraz diagnoza obecnej sytuacji trójmiejskich portów to wiodące tematy poruszane podczas konferencji „Uwarunkowania rozwojowe portów Gdańska i Gdyni”. Podczas wydarzenia wiceminister inwestycji i rozwoju Małgorzata Zielińska poruszyła kwestię wsparcia transportu morskiego ze środków unijnych.Kluczowe dla portów inwestycje są realizowane z dużym wsparciem unijnym z programu Infrastruktura i Środowisko (POIiŚ) oraz instrumentu „Łącząc Europę” (CEF).

– Łączna wartość dofinansowania z projektów CEF na rozwój polskich portów morskich to ponad 800 mln euro, z czego na porty w Gdyni i Gdańsku przypada około 583 mln euro – powiedziała minister Zielińska.

Łączna wartość inwestycji współfinansowanych z funduszy unijnych w obecnej perspektywie w porcie Gdańsk wynosi 1,67 mld złotych, natomiast w porcie Gdynia jest to kwota 2,9 mld złotych.

Konferencję zorganizowała Wojewódzka Rada Dialogu Społecznego w Gdańsku wraz z partnerami, organizacją „Pracodawcy Pomorza” oraz NSZZ „Solidarność” Region Gdański.


Źródło: Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju


dodano: 2019-07-04 07:03:25