Chcesz otrzymywać najnowsze wiadomości
Wydarzenia
Muzeum POLIN z nowym logo

Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN zaprezentowało nowe logo zaprojektowane przez agencję PZL. Ma ono wzmocnić widoczność słowa „POLIN” i poprawić funkcjonalność. Instytucja wprowadza też nowy system graficzny przygotowany przez Edgar Bąk Studio. Odświeżone logo pojawiło się już np. na plakatach kampanii społeczno-edukacyjnej „Żonkile” z okazji 75 rocznicy powstania w getcie warszawskim.

Poprzednie logo Muzeum POLIN również zostało opracowane przez PZL i funkcjonowało od 2013 roku. Powyżej nowe logo z lewej, stare – z prawej.
19 kwietnia 2018 roku minęło 75 lat od wybuchu powstania w getcie warszawskim – pierwszego powstania miejskiego w okupowanej Europie i największego zbrojnego zrywu Żydów podczas II wojny światowej. Aby upamiętnić to wydarzenie Muzeum Historii Żydów Polskich zorganizowało plenerowy koncert „Łączy nas pamięć”. Na placu przed pomnikiem Bohaterów Getta w Warszawie wystąpiła Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia w Katowicach, Chór Filharmonii Narodowej oraz soliści.

Fot. Magda Starowieyskadodano: 2018-04-20 06:12:09