Chcesz otrzymywać najnowsze wiadomości
Wydarzenia
Nadano tytuły "Tego, który zmienia polski przemysł"

W ramach Forum Zmieniamy Polski Przemysł, odbyła się uroczystość nadania wyróżnień i tytułów "Tego, który zmienia polski przemysł". Otrzymali je: Głębokowodny Terminal Kontenerowy (DCT) Gdańsk, Rosomak, Unibep, Seco/Warwick Group, Piotr Voelkel, Wojciech Dąbrowski, PKP Cargo, Herbert Wirth oraz wielkie inwestycje energetyczne: Enea, Tauron Polska Energia, PGE Polska Grupa Energetyczna, PKN Orlen. Wyróżnienie specjalne za działania wszechstronnie wspierające polską ekspansję gospodarczą w świecie otrzymały Ministerstwo Gospodarki oraz Ministerstwo Spraw Zagranicznych.Uroczystość nadania tytułu "Tego, który zmienia polski przemysł" odbyła się
9 lutego br. w Warszawie już po raz 15. – Te 15 lat to miara naszej konsekwencji – przez cały ten czas, typując laureatów, poprzez ich przykłady promujemy wartości, bez których nie ma mowy o zdrowej, rozwijającej się gospodarce: wolny rynek i konkurencję, odpowiedzialną prywatną własność, dobre, przejrzyste prawo, sprawną, świadomą swej roli administrację – powiedział podczas uroczystej gali Wojciech Kuśpik, prezes grupy PTWP, wydawca Nowego Przemysłu oraz portalu wnp.pl.

– W imieniu ministra spraw zagranicznych Grzegorza Schetyny i wiceminister Katarzyny Kasperczyk, która odpowiada w ministerstwie za dyplomację ekonomiczną chcę podziękować za uhonorowanie polskiej dyplomacji tą nagrodą. Jest to potwierdzenie nie tylko zasadności naszych działań, ale również motywuje to nas na przyszłość. Interesy polskich przedsiębiorstw działających zagranicą to interesy polskiej dyplomacji – powiedział Konrad Pawlik z Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP.

Janusz Piechociński, wicepremier, minister gospodarki, dziękując za wyróżnienie dodał: – W ciągu ostatnich dwóch lat niemożliwe stało się możliwe. Dwa resorty pracują razem a nie przeciwko sobie. Sukcesem jest wasza satysfakcja, a nie nasza. Myślcie i róbcie jak najwięcej, z tego wyrasta polski sukces.


Źródło: wnp.pl (Katarzyna Walterska)dodano: 2015-02-10 09:07:59