Chcesz otrzymywać najnowsze wiadomości
Wydarzenia
Najczęściej poszukiwane przez internautów usługi i towary w 2016 roku

Według badania serwisu Oferteo.pl, łączącego w czasie rzeczywistym poszukujących towarów i usług z ich dostawcami, zdecydowanie najczęściej poszukiwali w 2016 roku produktów oraz firm działających w branży budowlanej. Dotyczyło to 57% zapytań złożonych w tym czasie w serwisie. W następnej kolejności znalazły się transport krajowy i leasing samochodów oraz materiały opałowe.

Budownictwo zdecydowanie wyprzedziło pozostałe kategorie towarów i usług – zapytań o usługi transportowe padło w 2016 roku 8%, a podium trzech najczęściej poszukiwanych towarów i usług uzupełniają zapytania o materiały opałowe i paliwa oraz te z kategorii prawo i finanse – po 7% ogólnej liczby zapytań. O usługi i towary związane z branżą budowlaną najczęściej pytali zarówno prywatni użytkownicy serwisu (64% złożonych zapytań ofertowych) jak i firmy (42% zapytań).

Top 5 najczęściej poszukiwanych towarów

To właśnie ekogroszek był najczęściej poszukiwanym przez użytkowników Oferteo.pl towarem w 2016 roku, a zainteresowanie nim zgłaszał co 10. użytkownik serwisu składający zapytanie ofertowe dotyczące produktów. Na drugim miejscu uplasowały się okna, a TOP 5 uzupełniły jeszcze: urządzenia i instalacje do pozyskiwania energii ze źródeł odnawialnych, materiały budowlane oraz pellet drzewny – ekologiczne paliwo zyskujące coraz bardziej na popularności.

Top 5 najczęściej poszukiwanych usług

Z kolei najczęściej poszukiwanymi usługami były wspominane już: ocieplanie i izolacja elewacji, budowa domu do stanu surowego i brukarstwo. Do TOP 5 najczęściej poszukiwanych usług weszły jeszcze: transport krajowy powyżej 3,5 tony oraz tynkowanie maszynowe.


Czego poszukiwały osoby fizyczne…

Top 5 najczęściej poszukiwanych towarów

Wśród towarów poszukiwanych przez osoby prywatne pierwsze miejsce zajął ekogroszek z 14% wskazań. Z analizy Oferteo.pl wynika, że kolejne miejsca w zestawieniu zajęły: okna, urządzenia do pozyskiwania energii odnawialnej, materiały budowlane i pellet drzewny.

Top 5 najczęściej poszukiwanych usług

Z kolei najczęściej poszukiwanymi usługami przez prywatnych użytkowników Oferteo.pl były: budowa domu do stanu surowego, ocieplanie i izolacja elewacji, brukarstwo, remonty mieszkań oraz budowa domu pod klucz.

… a czego firmy

Top 5 najczęściej poszukiwanych towarów


Najczęściej poszukiwanym produktem przez firmy był pellet drzewny. W dalszej kolejności przedsiębiorcy byli zainteresowani kupnem dystrybutorów wody, okien, węgla ekogroszku oraz materiałów budowlanych. 
Top 5 najczęściej poszukiwanych usług

Z kolei wśród usług poszukiwanych przez firmy dominował transport oraz leasing samochodów. Co prawda pierwsze miejsce w zestawieniu i tym razem zajęły prace związane z elewacjami, ale poza nimi w TOP 5 uplasowały się jeszcze transport krajowy powyżej 3,5 ton, leasing samochodów do 49 tysięcy złotych, transport zagraniczny powyżej 3,5 ton oraz leasing samochodów do 99 tysięcy złotych.

– Poszukiwanie wykonawców usług bądź dostawców towarów za pomocą internetu pozwala oszczędzić i czas, i pieniądze. Nie wychodząc z domu, jesteśmy w stanie szybko sprawdzić oferty wielu firm, zapoznać się z opiniami na ich temat i przeprowadzić pierwsze rozmowy na temat możliwej transakcji – zwraca uwagę Karol Grygiel, członek zarządu Oferteo.pl. – Jest to także wygodne dla samych wykonawców i usługodawców, którzy pokazując się w internecie, mogą dotrzeć do wielu nowych klientów i zdobyć kolejne cenne kontakty.


Metodologia badań.
Przedstawione dane pochodzą z analizy ponad 157 000 zapytań ofertowych zamieszczonych w serwisie  Oferteo.pl w 2016 roku przez osoby fizyczne i firmy.

Źródło:  Oferteo.pl


dodano: 2017-05-18 06:42:47