Chcesz otrzymywać najnowsze wiadomości
Wydarzenia
Najlepsi finansiści na świecie

W dniu 12 kwietnia 2013 r. drużyna reprezentująca Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu wygrała światowy finał CFA Institute Research Challenge, najbardziej prestiżowy studencki konkurs finansowy na świecie, pokonując ponad 700 drużyn.

W konkursie uczestniczyło ponad 3500 studentów z 775 uniwersytetów. Do finału drużyna z Polski zakwalifikowała się po zwycięstwie w eliminacjach na szczeblu krajowym oraz regionu (Europa, Bliski Wschód i Afryka). W finałowej rozgrywce polska drużyna starła się z drużynami University of Nevada, Las Vegas, nowojorskiego Fordham University i indyjskiego Narsee Monjee Institute of Management Studies. W skład drużyny weszli studenci programu Master Studies in Finance, Wydział Zarządzania, Informatyki i Finansów Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu: Marta Szudzichowska, Katarzyna Kowalczyk, Jan Kasperowicz, Piotr Lembas i Kamil Sakłaski. Mentorem branżowym był Grzegorz Jajuga, CFA (Brante Partners), a doradcą akademickim dr Tomasz Słoński.Stoją od lewej: John Rogers, CFA; Grzegorz Ryszard Jajuga, CFA, studenci Kamil Sakłaski, Katarzyna Kowalczyk, Piotr Lembas, Marta Szudzichowska, kapitan zwycięskiej drużyny i Jan Kasperowicz oraz Anne Marden, CFA.
Fot. CFA Institute

Konkurs CFA Institute Research Challenge
Konkurs CFA Institute Research Challenge jest jedną z form zacieśniania współpracy Instytutu ze szkołami biznesu. Konkurs jest organizowany od 2007 roku, a Polska uczestniczy w konkursie od roku 2009. W poprzednich dwóch edycjach konkursu uczestniczyło 3000 studentów z 650 uniwersytetów działających w ponad 55 krajach (poniższa mapa przedstawia lokalne oddziały CFA, które wzięły udział w konkursie). Konkurs polega na sporządzeniu raportu analitycznego na temat wybranej spółki, jego prezentacji oraz obrony przed jury, w skład którego wchodzą osoby zarządzające największymi funduszami kapitałowymi na świecie. W tej edycji konkursu drużyna z Polski oceniała działalność spółki KGHM.

CFA Institute
Instytut CFA jest międzynarodową organizacją non-profit  skupiającą  ponad 110 tys. profesjonalistów z branży finansowej w ponad 135 krajach. Licencja udzielana przez CFA Institute jest „złotym” standardem w branży ze względu na: wymagany poziom wiedzy z ekonomii i finansów, wieloletnie doświadczenie zawodowe, światowy zasięg działania organizacji,  wysokie standardy etyczne. Instytut CFA wykorzystuje rezultaty prac czołowych naukowców oraz prowadzi własne badania w dziedzinie finansów, które zmierzają do zwiększania poziomu wiedzy profesjonalistów.


Źródło: Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu, Najlepsi na świecie


dodano: 2013-04-15 12:35:47