Chcesz otrzymywać najnowsze wiadomości
Wydarzenia
Najlepsze benefity dla pracowników


Bank Zachodni WBK obronił po raz drugi tytuł laureata konkursu „Best Benefits Strategy 2018". Wyróżnienie za najciekawszą i najbardziej efektywną strategię świadczeń pozapłacowych dla pracowników przyznano w ramach ogólnopolskiego Benefits Festival. Na benefitową strategię Banku Zachodniego WBK składają się podstawowe pakiety związane ze zdrowiem i ubezpieczeniami oraz wewnętrzny program corporate wellness „Zdrowie na Bank”, który jest częścią globalnego programu BeHealthy Grupy Santander.


Program BeHealthy Grupy Santander oparty jest na czterech filarach tematycznych – Jedz zdrowo, Bądź aktywny, Dbaj o siebie i Bądź ergo. W każdej z tych dziedzin prowadzone są działania edukacyjne i motywacyjne, w tym m.in. w obszarze racjonalnego żywienia, profilaktyki, zdrowia fizycznego i psychicznego, promocji ruchu, wypoczynku i ergonomii pracy. Punktem kulminacyjnym programu jest „Tydzień Zdrowia na Bank”, w trakcie którego organizowane są liczne prozdrowotne inicjatywy. W tegorocznej edycji pracownicy mogli skorzystać m.in. z porad medycznych, fizjoterapeutycznych i dietetycznych w miejscu pracy, spróbować crossfitu, uczestniczyć w lekcjach tańca czy oddać rower na specjalistyczny serwis.

Rozrywka na najwyższych obrotach

Obok promocji zdrowia, Bank Zachodni WBK stawia na rekreację. Od 24 lat organizowany jest Rajd Bankowca, czyli największa, wewnętrzna impreza rekreacyjna. Jest ona połączeniem integracji firmowej z aktywnym wypoczynkiem. Oferta rajdowa obejmuje trasy rowerowe, żeglarskie, wędrowne, konne, narciarskie, snowboardowe, rodzinne i poznawcze. Obecni i byli pracownicy (emeryci i renciści) wraz z rodzinami mogą raz w roku uczestniczyć w rajdzie na preferencyjnych warunkach – wyjazd jest objęty dofinansowaniem z funduszu świadczeń dodatkowych. W ubiegłym roku udział w Rajdzie Bankowca wzięło blisko 2 tys. osób.


Źródło: Materiał prasowy


dodano: 2018-06-22 09:31:51