Chcesz otrzymywać najnowsze wiadomości
Wydarzenia
Najlepsze start-upy w konkursie PropTech Festival 2018

ProperGate, ShareSpace i Ada – oto trzy najlepsze technologie i rozwiązania, które zwyciężyły w konkursie PropTech Festival 2018 – wydarzenia towarzyszącego Property Forum 2018. Zwycięzców, których wybrało Jury oraz Czytelnicy portali PropertyNews.pl i PropertyDesign.pl, ogłoszono w trakcie Gali Prime Property Prize 2018.Kreatywne, innowacyjne, zaawansowane, skrojone na miarę przyszłości i oczekiwań rynku nieruchomości – takie rozwiązania zaprezentowali zwycięzcy PropTech Festival 2018, wydarzenia towarzyszącego konferencji Property Forum.

Spośród wielu nadesłanych zgłoszeń, Jury konkursu PropTech Festival, wybrało 10 najciekawszych technologii, które można wykorzystać na rynku nieruchomości. W ścisłym gronie finalistów znaleźli się: Ada, Bot-asystent sklepowy, Connected by Skanska, GetAnna, Indoorway, Parkanizer Share, Pragmasoft, ProperGate, ShareSpace oraz Whirla Smart Office. Każdy z twórców mógł promować i zaprezentować swoje rozwiązanie przed szefami największych firm działających na rynku nieruchomości komercyjnych: deweloperów, inwestorów, zarządców i najemców podczas konferencji Property Forum 2018.

Najlepszymi, zdaniem głosujących, okazali się: Ada, ProperGate i ShareSpace.

ProperGate jest oprogramowaniem B2B w modelu SaaS, które automatyzuje zarządzanie logistyką dostaw na budowie, optymalizując czas i budżet projektu. Dzięki platformie generalny podwykonawca zyskuje możliwość osiągania licznych mikrooszczędności w codziennych działaniach osób zaangażowanych w dostawy materiałów.

Zapewnienie większej kontroli nad dostawami i rozładunkiem, poprzez optymalizację procesu rezerwacji zasobów, wpływa znacząco na wyższą terminowość realizacji harmonogramu. Ma to także znaczący wpływ na redukcję CO2, zwiększenie świadomości wpływu budowy na środowisko, a tym samym ułatwia uzyskanie certyfikatów BREEAM czy LEED poprzez monitoring emisyjności pojazdów dostarczających materiałów. Przyczynia się również do redukcji korków spowodowanych przez auta oczekujące na wjazd na budowę.
Na zdjęciu:
Anna Walkowska, Rafał Grudzień, Robert Grudzień, twórcy ProperGate.co.

ShareSpace to platforma internetowa, która przenosi w pełni cały proces wynajmu wspólnych przestrzeni biurowych w sferę online. Dostarcza najemcom i wynajmującym rozwiązania technologiczne pozwalające skrócić proces wynajmu o ponad 80 proc., dzięki czemu operator odciąża swój zespół od długotrwałych negocjacji, a także oszczędza czas i pieniądze. Natomiast najemca jest w stanie znaleźć odpowiednią dla siebie przestrzeń i zawrzeć transakcję w ciągu kilkunastu minut. Na zdjęciu: Założyciele platformy ShareSpace: Robert Chmielewski i Marcin Dyszyński.

Z kolei Ada to pierwsza sztuczna inteligencja na rynku nieruchomości, które pomoże łatwiej wystawiać ogłoszenia, szybciej selekcjonować kandydatów oraz pozyskiwać nowe, dochodowe mieszkania. Dostarcza nowy standard dla wynajmu. Optymalizuje poświęcony czas przez agentów, zarządców i deweloperów w początkowym etapie najmu. Komunikuje się z użytkownikami 24h/dobę, wzbogaca każde dodane ogłoszenie o Open Data na temat miast, dzięki temu możemy się dowiedzieć, czy w pobliżu znajdziemy dobrą szkołę dla dzieci, czy park dla pupila, promuje ogłoszenia w określonej grupie docelowej, analizuje, jak rozkładają się ceny popytu i podaży dla podobnych mieszkań, przeprowadza pierwszy wywiad z najemcami i umawia spotkania na oglądanie nieruchomości – wszystko to dzieje się automatycznie bez pomocy człowieka. Na zdjęciu: Natalia Świrska, jedna z założycieli Ady.

Oprócz prestiżowego tytułu, laureaci Proptech Festival 2018 otrzymali voucher na przestrzeń coworkingową na okres 6 miesięcy w Business Link, coaching organizowany przez Proptech Poland, zagwarantowany udział w European Startup Days 2019 - wydarzeniu towarzyszącym, organizowanym podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego 2019 w Katowicach oraz promocję medialną w mediach Grupy PTWP (Propertynews.pl, Propertydesign.pl, Housemarket.pl).

Organizatorem PropTech Festival jest Grupa PTWP SA, wydawca portali Propertynews.pl i Propertydesign.pl, organizator konferencji Property Forum 2018.


Źródło: PropertyNews.pl. Fot. PTWP


dodano: 2018-09-19 07:07:08