Chcesz otrzymywać najnowsze wiadomości
Wydarzenia
Najpiękniejsze plaże Bałtyku

Brytyjski „The Guardian” wybrał najpiękniejsze plaże Bałtyku. W Połądze (Litwa), w Rydze na Łotwie, w Lubece w Niemczech, a także w Helu, Łebie i Wolinie. To m.in. tam, według brytyjskiego dziennika „The Guardian", są najpiękniejsze plaże Bałtyku. Oceniający pod uwagę wzięli przede wszystkim malownicze krajobrazy, dobrą lokalizację i atrakcje turystyczne.

Wśród 20 wyróżnionych plaż z Estonii, Finlandii, Litwy, Łotwy, Niemiec, Polski, Rosji i Szwecji - trzy są polskie: w Helu, Łebie i Wolinie.

To nie są typowe nadmorskie kurorty, tylko miejsca, które zachwycają swoim położeniem i okolicznymi atrakcjami wygrały w rankingu „Guardiana". Łeba otrzymała punkty za wydmy, Słowiński Park Narodowy oraz okoliczne jeziora i lasy. „The Guardian" napisał, że jest to miejsce odpowiednie dla fotografów. Na plus zadziałała też nieduża odległość od Gdańska (dwie godziny jazdy).

Hel dobre noty otrzymał za liczne atrakcje turystyczne. W Helu warto odwiedzić tamtejsze fokarium i Muzeum Rybołówstwa. Wzdłuż plaży można dojść do Pucka. Hel jest także dobrze skomunikowany z Trójmiastem. W rankingu wygrywa też wyjątkowe położenie Helu, który jest z trzech stron otoczony Bałtykiem.

W województwie zachodniopomorskim według „Guardiana" warto przyjechać na Wolin. Tamtejszy Woliński Park Narodowy pełny jest niezapomnianych widoków. Spacer po parku to kilkadziesiąt kilometrów uczty dla zmysłów: klif, niespotykana roślinność i różnorodny krajobraz. To także wspaniała atrakcja dla ornitologów. Można tam spotkać takie rzadkie gatunki jak puchacz, orzeł bielik czy muchołówka czerwona. Wolin zyskuje też w rankingu ze względu na położenie; jest blisko granicy z Niemcami i jest wyspą, gdzie z jednej strony widzimy morze, z drugiej deltę rzeki Świny, a z trzeciej Zalew Szczeciński.


Źródło: UMWP / Natalia Kłopotek-Główczewska. Zobacz pełen ranking dziennika „The Guardian".dodano: 2018-08-27 07:50:10