Chcesz otrzymywać najnowsze wiadomości
Wydarzenia
Native speakerzy popularyzują anglojęzyczną kulturę

Z roku na rok wzrasta popularność native speakerów w Polsce. Czy rzeczywiście nauka z lektorem, który wychował się w kraju anglojęzycznym jest skuteczniejsza? Jak takie zajęcia przekładają się na efektywność komunikacji? Na podstawie doświadczeń ekspertów Angloville, którzy jako pierwsi w Polsce stworzyli kursy wyjazdowe z native speakerami, wyjaśniamy jakie wyniki można osiągnąć dzięki takiej nauce.

Czy native speaker to dobry wybór?

Sama definicja native speakera jest dość banalna. To osoba, dla której językiem ojczystym jest angielski, więc posługując się nim podczas prowadzonych zajęć, czuje się nadzwyczaj swobodnie. Ma to oczywiście niemałe zalety. Przede wszystkim pomaga przełamać często występującą barierę językową w mówieniu i rzucić się na głęboką wodę w nauce angielskiego. Native zna wszystkie praktyczne zwroty, ułatwiające bezpośrednią komunikację oraz ciekawostki o życiu codziennym i obyczajach społeczeństwa, w którym się wychował. Jak się okazuje, takie anegdoty potrafią umilić niejedne zajęcia.

A jak w tej sytuacji będzie wyglądała nauka z polskim lektorem?

Teoretycznie mogłoby się wydawać, że bezpieczniej, ponieważ w każdej chwili można płynnie przejść na nasz język. Ale bez obaw. Większość native speakerów potrafi rzetelnie i dokładnie wytłumaczyć każdą wątpliwość, krok po kroku. A przy tym, przez cały czas trwania lekcji uczeń jest zdeterminowany do komunikacji tylko w języku obcym.

– To zdecydowany plus nauki z pomocą native speakera. Do odważnych świat należy, jak to mówią. A komunikacja w języku angielskim otwiera świat przed młodymi osobami. Nawet nie tylko przed młodymi. Z naszych usług korzystają również osoby dorosłe, które planują wyjazd za granicę, spotkania biznesowe z obcojęzycznymi klientami czy po prostu chcą się rozwijać. Angloville czerpie dumę z tego, że jest polską marką z międzynarodowymi aspiracjami. Nasi native speakerzy to także osoby w różnym wieku. Stosujemy ten zabieg celowo, aby każdego z naszych uczniów jak najlepiej przygotować do różnych warunków komunikacji. I to działa! – zapewnia Michał Kelles-Krauz z Angloville.

Zanurz się w języku angielskim!


Aż 71% ankietowanych na pierwszym miejscu stawia zajęcia z prywatnym nauczycielem. Tak jak popularność native speakerów nabiera mocy, tak i rośnie powodzenie angielskich wiosek w Polsce, gdzie każda sesja odbywa się w systemie 1:1, a ograniczeń wiekowych nie ma. Przebywanie w środowisku anglojęzycznym, dyskusje oraz negocjacje pomagają przełamać barierę komunikacyjną. Podczas 6-dniowego pobytu poznasz różne akcenty, w tym brytyjski, amerykański, australijski czy irlandzki, a także usłyszysz i wypowiesz tyle, ile w trakcie 400-godzinnego kursu. Nauka w angielskich wioskach nastawiona jest przede wszystkim na praktyczne wykorzystanie języka. Czas spędzony z native speakerami pozwoli zdobyć potrzebne umiejętności zaledwie w 70 godzin.


Źródło: Angloville - “Angielskie Wioski”, zindywidualizowany program językowy w Europie. W jego ramach organizowane są: kursy językowe dla dorosłych, obozy językowe dla młodzieży.


dodano: 2019-10-09 06:17:12