Chcesz otrzymywać najnowsze wiadomości
Wydarzenia
Nie lubimy agresywnego marketingu online

Wyniki globalnego projektu Connected Life 2016 wskazują, że aż 51% Polaków korzysta z ad-blockerów, czyli programów, które mają za zadanie ograniczać liczbę reklam wyświetlanych na odwiedzanych stronach. Jest to najwyższy wynik na całym świecie! Oczywiście niezależnie od kontynentu zaobserwować można trend, że w krajach rozwiniętych liczba osób blokujących reklamy jest stosunkowo wyższa, ale dla porównania średnia europejska wynosi jedynie 30%!

Agresywne internetowe kampanie wpływają na wzrost odsetka osób, które chcą je zablokować. Wzrost odsetka blokujących natomiast powoduje, że reklamy są jeszcze bardziej zaawansowane technologicznie, co ponownie motywuje internautów do dalszego blokowania. Wygląda to na wojnę, ale czy jest szansa na rozejm?

W obliczu tych wyników ważnym wyzwaniem dla marketerów staje się umiejętne korzystanie z marketingu zintegrowanego, stawiającego w centrum uwagi konsumenta i jego potrzeby. Real-time i content marketing nie mogą być już tylko ciekawostkami dla nielicznych, a zaplanowaną i konsekwentną strategią budowania relacji z konsumentami… Szczegółowe informacje o tym i innych trendach poznasz dzięki Connected Life 2016!

Connected Life to globalny projekt Kantar TNS, którego celem jest szukanie szans dla wzrostu w ramach zintegrowanego marketingu skupionego wokół takich pojęć jak consumer, connections, content oraz commerce. W ramach całego procesu zrealizowano 70 000 wywiadów (w tym 1000 w Polsce) w 57 krajach.


Źródło: Kantar TNS


dodano: 2016-10-12 08:18:26