Chcesz otrzymywać najnowsze wiadomości
Wydarzenia
Nominowani do Nagrody Prestiżu Renoma ROKU - Edycja 2013

Kategoria: PRODUKT


Lokomotywa 111Ed Gama Marathon
- PESA Bydgoszcz SA, Bydgoszcz
Prezes – Tomasz Zaboklicki

Gama Marathon – to pierwsza lokomotywa  z całej platformy tego rodzaju pojazdów pod nazwą Gama. To elektryczna lokomotywa 4-osiowa o mocy 5600 kW zasilana napięciem 3kV DC, wyposażona w dodatkowy silnik spalinowy, dzięki któremu może być wykorzystywana do prac manewrowych w trakcji spalinowej. Nikt do tej pory nie opracował lokomotywy, która byłaby w stanie po dojechaniu na miejsce poradzić sobie z brakiem trakcji. Temu właśnie służy zaprojektowany przez konstruktorów Pesy system Maraton. Gama Marathon rozwija prędkość 160 km/h w ruchu towarowym i 190 km/h w ruchu pasażerskim.


Samolot ME-11C Orka
- Zakłady Lotnicze Margański & Mysłowski SA, Bielsko-Biała
Prezes – Grzegorz Mysłowski

Samolot ORKA to czteromiejscowy, dwusilnikowy samolot z chowanym podwoziem w konfiguracji górnopłata. Przystosowany jest do lotów w dzień i w nocy. Konstrukcja jest całkowicie wykonana z kompozytu węglowego z wypełniaczem ulowym. Orka posiada skrzydła wyposażone w klapy sterowane elektrycznie, z możliwością składania końcówek w celu ułatwienia hangarowania. Kabina pasażerska została wyposażona w cztery niezależne fotele z 3-punktowymi bezwładnościowymi pasami bezpieczeństwa. Komfort lądowania poprawia podwozie wyposażone w amortyzatory gazowe z tłumieniem hydraulicznym.


Service Inter-Lab
- Wydział Zarządzania i Ekonomiki Usług, Uniwersytet Szczeciński
Dziekan – Piotr Niedzielski

Service Inter-Lab - Centrum Transferu Wiedzy i Innowacji dla Sektora Usług to nowoczesny ośrodek wsparcia innowacyjności przedsiębiorstw, którego celem jest wieloaspektowy i wielokierunkowy transfer wiedzy pomiędzy nauką i biznesem. Dzięki rozbudowanej infrastrukturze i dostępowi do informacji centrum, świadczyć będzie usługi na rzecz przedsiębiorców, studentom umożliwiać naukę przez praktykę, a naukowcom - dostęp do najświeższych danych rynkowych. Łączy w sobie funkcje jednostki naukowej, ośrodka badawczo-rozwojowego, inkubatora przedsiębiorczości i instytucji otoczenia biznesu.

Pierwszy Brylant dla Laureta Nagrody Prestiżu RENOMA ROKU


PIAP GRYF
- Przemysłowy Instytut Automatyki i Pomiarów PIAP – Warszawa
Dyrektor – Jan Jabłkowski

PIAP GRYF - robot inspekcyjny, następca małego robota do rozpoznawania  niebezpiecznych ładunków PIAP SCOUT Laureat Nagrody Prestiżu RENOMA ROKU 2012 w kategorii PRODUKT. PIAP GRYF został zaprojektowany z myślą o zwiększeniu funkcjonalności robota do działań minersko-pirotechnicznych, do szybkiego rozpoznania terenu i miejsc trudnodostępnych. Czyli podstawowym zadaniem robota PIAP GRYF jest rozpoznanie terenu i transportowanie podejrzanych przedmiotów, a także neutralizowanie (za pomocą wyrzutnika pirotechnicznego) urządzeń wybuchowych.dodano: 2014-03-12 11:37:47