Chcesz otrzymywać najnowsze wiadomości
Wydarzenia
Nowa kategoria telewizorów OLED

Firma LG Electronics zaprezentowała po raz pierwszy na polskim rynku najnowszą linię telewizorów OLED TV 4K na 2016. W tegorocznej propozycji dla polskich konsumentów, znalazł się model LG SIGNATURE OLED G6 TV, zdobywca nagrody za innowację 2016 CES Best Innovation Award oraz serie z płaskimi i zakrzywionymi ekranami LG OLED 4K - E6, C6 i B6. Jest to pierwsza tak szeroka oferta telewizorów z matrycami organicznymi na rynku. 
Najnowsze modele LG OLED to ekrany 4K gwarantujące obraz o idealnej czerni, perfekcyjnych kolorach i nieskończonym kontraście – a wszystko to wspierane przez dwa dostępne standardy technologii HDR Dolby VisionTM i HDR10*.

Pozostałe modele telewizorów z oferty na 2016 rok z zakrzywionym, jak i płaskim ekranem Full Cinema Screen cechuje wyjątkowo smukła ramka, pozbawiona elementów rozpraszających uwagę widzów.

Wyróżnikiem technologii HDR Dolby VisionTM są dynamiczne metadane, które dostosowują kontrast, kolory i jasność osobno do każdej klatki filmu. Dzięki temu zarówno bardzo ciemne, jak i wyjątkowo jasne sceny są bogate w szczegóły. Ponadto, format Dolby VisionTM optymalizuje treści tak, by wykorzystać pełnię możliwości danego telewizora, zamiast przyjmować te same wartości dla wszystkich nośników.

Nowe telewizory LG OLED dysponują 10-bitową matrycą, dzięki czemu są w stanie wyświetlić miliard bogatych kolorów, które precyzyjne odwzorują najsubtelniejsze detale oraz całą gamę odcieni różnych barw. Modele z linii na 2016 rok są kompatybilne z najnowszą rekomendacją BT.2020, co oznacza, że będą w stanie wyświetlać treści najwyższej jakości także w przyszłości.

Telewizory LG OLED to nie tylko innowacyjny obraz, ale także najlepszy system dźwiękowy – matryca osadzona została na designerskiej podstawie, która jednocześnie pełni funkcje listwy głośnikowej z membranami skierowanymi w stronę widza. Dodatkowo system głośników w serii LG SIGNATURE OLED G6 można odłączyć, dzięki czemu powstaje nowoczesny zestaw złożony z wysokiej klasy soundbara oraz zawieszonego na ścianie, niezwykle smukłego wyświetlacza.

– Marka LG weszła na kolejny poziom kreowania rynku i możemy śmiało powiedzieć, iż udało się stworzyć nową kategorię telewizorów – kategorię OLED, synonim niespotykanej jakości obrazu i eleganckiego wzornictwa – powiedział Marcin Kubiszak, Category Manager działu Home Entertainment, LG Electronics. – Zależy nam, by nasi konsumenci mogli cieszyć się bogatym spektrum możliwości domowej rozrywki, a nieustanne doskonalenie technologii OLED pozwala nam zmieniać tę wizję w rzeczywistość.

Najnowsze serie LG OLED TV B6 i E6 są już dostępne na polskim rynku w największych sieciach handlowych, natomiast serie C6 i LG OLED SIGNATURE G6 będą dostępne od sierpnia 2016.

Sugerowane ceny detaliczne:
  • OLED65G6V - 32 999 pln
  • OLED65E6V - 29 999 pln
  • OLED65C6V - 24 999 pln
  • OLED65B6V - 24 999 pln
  • OLED55E6V - 21 999 pln
  • OLED55C6V - 16 999 pln
  • OLED55B6V - 15 999 pln
*HDR10 jest formatem HDR zatwierdzonym przez konsorcjum UHD Alliance.

Źródło: Materiały prasowe


dodano: 2016-07-04 08:10:12