Chcesz otrzymywać najnowsze wiadomości
Wydarzenia
Nowe rozwiązania w procesie rekrutacji


W Środzie Śląskiej miało miejsce kolejne spotkanie w ramach Dolnośląskiego Klastra Motoryzacyjnego. W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele firm działających w Podstrefie Środa Śląska w Legnickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Tematem spotkania było „Budowanie wizerunku pracodawcy w procesie rekrutacji”.


Warsztaty rozpoczęła prezentacja Pauliny Kalisz-Friedrich. Spotkanie przyjęło charakter panelu dyskusyjnego, w którym zaproszeni goście wymienili swoje spostrzeżenia i uwagi odnoszące się do kwestii rekrutacji oraz zasad przyjęcia nowych pracowników na wybrane stanowiska.

– Spotkania klastrów zawsze służą korzystnym rozwiązaniom, dzięki którym budujemy partnerskie relacje w naszej strefie
– przyznała Dorota Giżewska, wiceprezes LSSE. W dalszej części uczestnicy warsztatów wskazywali na te aspekty zatrudnienia, które stają na przeszkodzie płynności procesów rekrutacyjnych. Ważnym spostrzeżeniem była kwestia wykształcenia i przygotowania do zawodu osób, które przyjmują się do pracy.

Uczestnicy DKM wypracowali kilka rozwiązań, których wykorzystanie może mocno przysłużyć się strategicznemu rozwojowi wszystkich partnerów klastra motoryzacyjnego w Legnickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej.


Źródło: Materiały prasowe


dodano: 2016-05-19 09:19:11