Chcesz otrzymywać najnowsze wiadomości
Wydarzenia
Nowe usługi zarządzania wierzytelnościami dla biznesu

Rynek obrotu wierzytelnościami w Polsce coraz mocniej się rozwija, a wraz z nim branża zarządzania tego typu transakcjami. Jak wynika z cyklicznego badania przeprowadzanego przez Konferencję Przedsiębiorstw Finansowych, wartość nominalna wierzytelności obsługiwanych przez badane firmy, wyniosła pod koniec pierwszego kwartału 2017 roku 100,5 miliardów złotych, czyli 3-procent więcej niż w poprzednim okresie. W odpowiedzi na zapotrzebowanie rynku, Kancelaria Koksztys, certyfikowany przez Krajowy Nadzór Finansowy zarządca funduszami sekurytyzacyjnymi, rozwija kolejne usługi związane z lokowaniem kapitału w wierzytelności.

Forward flow to nowa usługa w ofercie Kancelarii Koksztys, a jednocześnie nowość na polskim rynku. Umowa tego typu polega na zobowiązaniu się przez strony do sprzedaży i kupna długu o określonej kwocie, w określonym czasie, przy stałej stopie procentowej. Dzięki takiemu rozwiązaniu zbywca wierzytelności nie musi każdorazowo organizować procesu przetargowego, co oznacza oszczędność czasu i pieniędzy. Nabywca zyskuje natomiast stały napływ wierzytelności.

Jak tłumaczy Bartłomiej Barański, Dyrektor Departamentu Klientów Strategicznych w Kancelarii Koksztys: – Rynek sprzedaży wierzytelności ma charakter aukcyjny – oznacza to, że zaplanowanie operacji finansowych jest tu utrudnione. Długoterminowa umowa w modelu forward flow zapewnia zbywcom wierzytelności stabilne i płynne przeprowadzanie operacji sprzedaży. Jest to nowe rozwiązanie na polskim rynku, ale z sukcesem stosowane w krajach zachodnich.

Model biznesowy w formule forward flow przeznaczony dla klientów windykacyjnych i instytucjonalnych.


Źródło: Kancelaria Koksztys


dodano: 2017-12-13 07:37:19