Chcesz otrzymywać najnowsze wiadomości
Wydarzenia
Nowi szefowie banków

Bartosz Chytła został wybrany prezesem Meritum Banku, a Joao Bras Jorge zostanie nowym prezesem banku Millennium - zastąpi na tym stanowisku Bogusława Kota, najdłużej urzędującego szefa banku komercyjnego w Polsce.

Bartosz Chytła ma wieloletnie doświadczenie w bankowości, zarówno w rozwijaniu nowoczesnych kanałów komunikacji i nowych technologii bankowych, jak i zwiększaniu efektywności organizacji. Karierę zawodową w bankowości rozpoczął w roku 1996 w Pierwszym Polsko-Amerykański Banku. Od 2004 r.  był wiceprezesem Fortis Banku, gdzie odpowiadał za segmenty bankowości detalicznej oraz małych i średnich przedsiębiorstw. Stworzył i wdrożył strategię wzrostu w tych obszarach. Od roku 2009 do 2012 był prezesem DnB NORD Polska, gdzie  przeprowadził kompleksową restrukturyzację banku. Od 2012 roku  był wiceprezesem Getin Holding zasiadając jednocześnie w radach nadzorczych Idea Banku oraz spółek: Idea Leasing, Idea Expert, MW Trade, Getin International.

Joao Bras Jorge jest absolwentem Wydziału Zarządzania Katolickiego Uniwersytetu Portugalii w Lizbonie oraz podyplomowego Studium Zarządzania na AESE. Karierę zawodową rozpoczął w roku 1990 jako makler w UIF Carretores, a następnie pracował w Banco Santander Investment. W roku 1994 przeszedł do Mello Valores - domu maklerskiego grupy Banco Mello - którego został Prezesem. W roku 1998 został powołany do Rady Banco Mello Inventimetos na stanowisko Kierującego Inwestycjami Kapitałowymi. W roku 2000, po zakupie Banco Mello przez Banco Comercial Portugues, został Członkiem Zarządu BCP Investimento na stanowisku Kierującego Inwestycjami Kapitałowymi. W roku 2001 przeszedł do bankowości detalicznej na stanowisko Koordynatora Sieci Detalicznych BCP Atlantico i Sotomayor, a następnie kierował Pionem Klientów. Od roku 2005 pracował jako Dyrektor Personalny w Biurze Prezesa Millennium BCP. Od 2006 r. jest Członkiem Zarządu Banku Millennium, od kwietnia 2010 r. Wiceprezesem Zarządu.

Fot. Archiwum


dodano: 2013-10-02 11:07:52