Chcesz otrzymywać najnowsze wiadomości
Wydarzenia
Nowy Styl zaatakował arabskie hotele

Grupa Nowy Styl, polski gigant meblowy z Krosna, odważnie inwestuje w ekspansję na Bliskim Wschodzie. Oferta mebli biurowych jest rozszerzona o kompleksowe wyposażenie hoteli: Zjednoczone Emiraty Arabskie, Katar, Kuwejt, Oman i Bahrajn to nowe rynki eksperymentalne. W styczniu br. Grupa Nowy Styl (GNS) objęła większościowy pakiet udziałów w spółce Stylis Dubai. Mniejszościowym partnerem jest inwestor z Arabii Saudyjskiej, z którym Nowy Styl współpracuje w regionie już od ponad 6 lat – efektem jest prawie 6000 wyposażonych pokoi w 21 hotelach w Arabii Saudyjskiej.


Na zdjęciu w Dubai Showroom - od lewej: Roman Przybylski, Adam Krzanowski - Prezes Zarządu Grupy Nowy Styl, Hesham Ibrahim, Rafał Chwast.

Od tego roku ruszają pierwsze zamówienia w Dubaju, ale planowany jest także rozwój na inne kraje regionu i w dalszej perspektywie zbudowanie silnego przyczółku dla kontynuacji ekspansji, być może do Afryki i Indii. Zarząd firmy prognozuje, że transakcja zwiększy sprzedaż GNS pod marką Stylis o 10-20 mln EUR rocznie (przychód zeszłoroczny to 340 mln EUR).

Firma zdecydowała się także na otwarcie salonu demonstracyjnego w jednej z głównych dzielnic biznesowych Dubaju – Jumeirah Lakes Towers. Biuro o powierzchni 1200 m2 na 35 piętrze prezentować będzie rozwiązania aranżacji wnętrz z oferty biurowej i hotelowej.

Działalność w nowym segmencie rynkowym firma ograniczy do Bliskiego Wschodu. Głównym biznesem na pozostałych rynkach pozostanie wyposażanie wnętrz biurowych. Do tej pory Grupa Nowy Styl jedynie dostarczała meble hotelowe Saudyjczykom przez firmę Stylis, ale później to oni odpowiadali finalnie za projekt urządzenia wnętrz w hotelu. W nowej strukturze przejętej Stylis Dubai to Polacy będą nadzorować całość – od dostarczenia wykładzin, łóżek, stołów, zasłon i oświetlenia po docelową aranżację wnętrz.

Powiększony zespół Stylis Dubai zapewni bezpośrednie, pełne wsparcie dla klientów z Bliskiego Wschodu. W zakresie świadczonych usług będzie zarówno obsługa handlowa i techniczna, zarządzanie projektami i ich logistyka, jak i specjalistyczne usługi doradcze, z których znana jest Grupa Nowy Styl, z obszaru organizacji miejsc pracy biurowej i wsparcie w projektowaniu przestrzeni dopasowanej do potrzeb klienta i trendów rynkowych. 

W tej chwili Nowy Styl nie ma planów przenoszenia produkcji na Bliski Wschód
na potrzeby tamtejszego rynku produkcja jest w całości prowadzona w Polsce w nowoczesnych i zautomatyzowanych fabrykach. Cieszy fakt, że poddostawcami komplementarnych elementów wyposażenia również będą rodzimi dostawcy.

Źródło: Polska Agencja Inwestycji i Handlu


dodano: 2018-03-02 07:01:10