Chcesz otrzymywać najnowsze wiadomości
Wydarzenia
Nowy prezes FM Banku PBP

Rada Nadzorcza FM Banku PBP powołała na stanowisko prezesa zarządu Sławomira Lachowskiego. Do czasu uzyskania zgody Komisji Nadzoru Finansowego Sławomir Lachowski będzie pełniącym obowiązki prezesa zarządu banku.

Dotychczasowy prezes zarządu FM Banku PBP Tomasz Maciejewski został powołany na stanowisko pierwszego wiceprezesa zarządu odpowiedzialnego za finanse (CFO). FM Bank PBP powstał po połączeniu Polskiego Banku Przedsiębiorczości S.A. z FM Bankiem S,A. Pod taką nazwa działa od 1 lipca br. i prowadzi działalność poprzez dwie linie biznesowe: Polski Bank Przedsiębiorczości (obsługa średnich firm i samorządów) i FM Bank (obsługa mikro firm i klientów indywidualnych).

FM Bank PBP zmieni też wkrótce nazwę na Polski Bank Przedsiębiorczości i będzie się koncentrować na obsłudze mikro i małych przedsiębiorstw, jak również właścicieli przedsiębiorstw. Jednym z głównych celów jest wzmocnienie relacji z klientami. Bank poinformował również, że jesienią wdroży nowy, innowacyjny system bankowości internetowej dla mikro i małych przedsiębiorstw oraz dla klientów detalicznych.

***
Sławomir Lachowski jest twórcą mBanku i MultiBanku, banków detalicznych w grupie BRE. Z BRE Bankiem był związany od listopada 2004 r. do marca 2008 r. zajmował stanowisko prezesa zarządu BRE Banku. Wcześniej, od sierpnia 1998 r. do maja 2000 r., był wiceprezesem PKO BP, a od początku 1993 r. do kwietnia 1998 r. - pierwszym zastępcą prezesa Powszechnego Banku Gospodarczego, wchodzącego w skład grupy bankowej Pekao. Ostatnio był przewodniczącym rady nadzorczej Meritum Banku, jest też właścicielem firmy doradztwa strategicznego SL Consulting.

Fot. youtube


dodano: 2013-08-09 10:02:11