Chcesz otrzymywać najnowsze wiadomości
Wydarzenia
Obóz dla najlepszych startupów

Na podzamczu w Rynie zjawili się 30 września br. przedstawiciele ok. 300 startupów zakwalifikowanych do sześciu Platform Startowych z Polski Wschodniej. Startup Summer Camp (organizowany przez PARP) to okazja do wymiany doświadczeń, zdobycia wiedzy i kontaktów. Konferencja obfitowała w wykłady, prelekcje, warsztaty i panele dyskusyjne.

Druga edycja letniego obozu dla startupów cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Dwudniowe wydarzenie zgromadziło kilkuset uczestników oraz kilkudziesięciu ekspertów i prelegentów. Uczestników powitał wiceminister inwestycji i rozwoju – Artur Soboń (obecny wirtualnie z Warszawy), wiceprezes PARP – Mikołaj Różycki oraz szef Departamentu Innowacyjności w Ministerstwie Przedsiębiorczości i Technologii – Marcin Sowa.

Kreatywność wg Dave’a Birssa

Impreza zaczęła się inspirująco – Dave Birss przedstawił swoje spojrzenie na kreatywność. Pokazał m.in., dlaczego burza mózgów daje małe efekty. Przedstawił proces, który zmienia myślenie z „Chcę świetnego rozwiązania” na „Mam świetne rozwiązanie”, wyjaśniając przy okazji, jak planować i zarządzać procesem, aby uzyskać jak najlepsze wyniki.Inspiracje, wiedza i praktyka

Program tegorocznej konferencji podzielony był na trzy ścieżki tematyczne: Warsztat, Inspiracja i Nauka. Uczestnicy Startup Summer Camp mieli okazję poszerzyć wiedzę na temat pracy w biznesie, rozwoju firmy, budowy marki, marketingu czy pozyskiwania klientów. Co więcej doskonalili także swoje kompetencje miękkie, takie jak na przykład umiejętność prowadzenia publicznych wystąpień czy biznesowych small talków oraz udzielania odpowiedzi na trudne pytania potencjalnych inwestorów.

– Startup Summer Camp ma za zadanie obudzić w uczestnikach pokłady kreatywności i przedsiębiorczego myślenia. Podczas obozu udostępniamy startupowcom narzędzia, które umożliwią im w przyszłości budowanie silnej pozycji firmy na rynku. Podczas obozu stawiamy również na networking. Przedsiębiorcy otrzymują unikalną szansę spotkania i porozmawiania o swoich pomysłach z ekspertami z kraju i zagranicy – podkreśla Małgorzata Oleszczuk, prezes PARP.

Zdobyć serca inwestorów, zdobyć świat

Dla startup-owców uczestniczących w tegorocznym Summer Campie gwoździem programu były popołudniowe sesje pitchingowe z inwestorami. Młodzi przedsiębiorcy pod okiem Jana Pawła Tomaszewskiego, profesjonalnego mówcy i trenera, przygotowywali się do wystąpień przed inwestorami i pozostałymi uczestnikami. Nagrodą była nie tylko szansa na zdobycie serca i portfela inwestorów, ale także trzy dwuosobowe zaproszenia na DLD Tel Aviv Innovation Festival.

– Izrael należy do czołówki najbardziej innowacyjnych gospodarek świata. Dlatego zdecydowaliśmy o tym, by wyjazd odbył się na DLD Tel Aviv Innovation Festival. To międzynarodowe spotkanie branży hi-tech w Izraelu z udziałem setek startupów, inwestorów, aniołów biznesu oraz wiodących międzynarodowych firm i przedsiębiorstw. Chcemy, aby najlepsze polskie zespoły przecierały szlaki i zdobywały zagraniczne rynki. Jesteśmy przecież częścią startupowego uniwersum. Udział w tym spotkaniu będzie bezcennym doświadczeniem dla startupów, które chcą wypromować swój pomysł na biznes na rynku polskim i zagranicznym – podkreśliła minister przedsiębiorczości i technologii Jadwiga Emilewicz.

Najlepiej uczyć się na cudzych błędach

Głównym celem zorganizowanych przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości obozów jest stworzenie przestrzeni do wymiany doświadczeń pomiędzy przedsiębiorcami rozpoczynającymi swoją biznesową drogę. Temu poświęcony był wieczorny networking z tzw. „sesją zwierzeń”, podczas której startupperzy i doświadczeni przedsiębiorcy opowiedzieli o swoich największych biznesowych wpadkach
najlepiej uczyć się na cudzych błędach.

Źródło: PARP. Startup Summer Camp organizowany jest w ramach POPW, którego częścią jest program „Platformy Startowe dla nowych pomysłów”. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęło Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii oraz Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju. Partnerami strategicznymi wydarzenia są: Google, Samsung Inkubator oraz Legia Training Center. Więcej informacji: www.parp.gov.pl/summercamp.


dodano: 2019-09-02 06:29:13