Chcesz otrzymywać najnowsze wiadomości
Wydarzenia
Ochrona środowiska czy rozwój gospodarki?

Nie musimy wybierać. Możemy połączyć te cele – to wnioski z pierwszego i drugiego dnia targów POL-ECO SYSTEM. W tym roku Targom towarzyszy hasło: „Czyste powietrze – w trosce o zdrowie, klimat i środowisko”. Okazuje się, że zadania proekologiczne nie muszą oznaczać rezygnacji z szybkiego rozwoju gospodarczego. Targi w Poznaniu kończą się dzisiaj, 25 października.

Na pytania mtp.tv: jak pogodzić rozwój i gospodarkę niskoemisyjną oraz jaka jest rola targów POL-ECO SYSTEM dla branży odpowiadają minister  Tchórzewski i minister Kowalczyk.

– Zadaniem wszystkich, którzy zajmują się ochroną środowiska, jest przekazanie następnym pokoleniom naszej przyrody, natury w nienaruszonym stanie. W tym zadaniu pomagają takie targi, jak POL-ECO SYSTEM, gdzie można wymienić doświadczenia, dzielić się najnowszymi osiągnięciami techniki, chwalić się swoimi innowacjami – stwierdził Henryk Kowalczyk, Minister Środowiska.

Henryk Kowalczyk podkreślił, że Polska jest organizatorem konferencji klimatycznej COP24 (za logistyczną organizację konferencji  odpowiadają MTP – aut.), która już za kilka tygodni odbędzie się w Katowicach. Jego zdaniem to nas nie ogranicza, ale daje nam możliwość rozwoju i inwestycji. Jako przykład podał rządowy program „Czyste Powietrze”.
 
– Gdy pracowaliśmy nad Strategią Odpowiedzialnego Rozwoju celowym było wprowadzenie do dokumentu terminu „odpowiedzialny”. To znaczy, że w ramach wszystkich resortów jesteśmy zobowiązani do współpracy – dodał podczas jednej z debat Krzysztof Tchórzewski, Minister Energii.
 
POL-ECO SYSTEM to największe w kraju wydarzenie dotyczące ochrony środowiska, zrównoważonego rozwoju i usług komunalnych.


Źródło: Międzynarodowe Targi Poznańskie
 

dodano: 2018-10-25 06:35:09