Chcesz otrzymywać najnowsze wiadomości
Wydarzenia
Ochrona wizerunku w prawie własności intelektualnej

Urząd Patentowy RP serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w Sympozjum naukowym "Ochrona wizerunku w prawie własności intelektualnej", które odbędzie się w dniach 30-31 maja 2019 r. w Warszawie. Z uwagi na udział w sympozjum wielu ekspertów z kraju i z zagranicy specjalizujących się w ochronie własności intelektualnej, w tym szczególnie w ochronie dóbr osobistych, organizator zapewnia tłumaczenie symultaniczne z języka angielskiego na język polski.

Sympozjum adresowane jest do profesjonalistów z zakresu prawa własności intelektualnej, w szczególności do prawników oraz przedstawicieli świata nauki.

Program tegorocznego Sympozjum obejmuje następujące panele tematyczne:
  • Pojęcie wizerunku jako przedmiotu ochrony;
  • Dzieła sztuki i obiekty budowlane, czyli strategia ochrony dóbr kultury;
  • Siła wizerunku, czyli strategia ochrony osób powszechnie znanych;
  • Komercjalizacja wizerunku. 

Udział w tegorocznym Sympozjum potwierdzili już m.in. dr Enrico Bonadio z City, University of London, Virginia Melgar, członek V Izby Odwoławczej przy Urzędzie Unii Europejskiej ds. Własności Intelektualnej, Luca Ferrari z Withersworldwide oraz wielu innych ekspertów z kraju i z zagranicy specjalizujących się w ochronie własności intelektualnej, w tym szczególnie w ochronie dóbr osobistych.

Właściwa kreacja, skuteczna ochrona oraz efektywna komercjalizacja wizerunku to tematy, które nieustannie interesują zarówno środowiska twórcze, jak i przedsiębiorców, sportowców oraz osoby prywatne. Sukces instytucji często uzależniony jest bowiem od odpowiedniej reakcji na naruszenia konkurencji w tym zakresie. Ponadto rozwój nowoczesnych technologii, procesy cyfryzacji i nowe formy dystrybucji dóbr kultury czynią dziś wizerunek jednym z głównych aktywów niematerialnych. Stworzenie i utrzymanie dobrego wizerunku wymaga długotrwałej strategii ochrony własności intelektualnej.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Liczba miejsc jest ograniczona, o rejestracji decyduje kolejność zgłoszeń. Dodatkowe pytania w sprawie udziału w Sympozjum należy kierować pod adres e-mail: marek.gozdera@uprp.gov.pl lub tel. 22 579 06 74.


Źródło: Urząd Patentowy RP. Program sympozjum


dodano: 2019-05-07 06:29:13