Chcesz otrzymywać najnowsze wiadomości
Wydarzenia
Odlot z całą rodziną na Poznań Air Show 2018

W dniach 19-20 maja odbędą się Międzynarodowe Pokazy Lotnicze Poznań Air Show. To niepowtarzalna okazja, aby spędzić rodzinny weekend pełen ekstremalnych wrażeń. Atrakcje sięgną nieba – dosłownie i w przenośni. Podniebne show rozpocznie defilada czynnych w służbie eskadr wojskowych z Sojuszu Północnoatlantyckiego, które są po raz pierwszy w Polsce w ramach szkolenia NATO Tiger Meet.Członków tygrysich eskadr z Włoch, Hiszpanii, Czech, Holandii, Niemiec, Belgii, Węgier, Szwajcarii, Austrii, Francji, Wielkiej Brytanii, Grecji oraz Polski będzie można spotkać osobiście na terenie wydarzenia. Będzie to świetna okazja do zadawania pytań czy zrobienia sobie pamiątkowego zdjęcia i poproszenia o autograf. NATO Tiger Meet będzie tematem drugiego bloku pokazowego Poznań Air Show.

W harmonogramie znalazł się także blok, poświęcony setnej rocznicy Powstania Wielkopolskiego, którego mecenasem jest Samorząd Województwa Wielkopolskiego. W godzinach 10.30-13.30 będzie można zobaczyć między innymi pokazy skoczków spadochronowych oraz licznie utytułowaną już Grupę Akrobacyjną „Żelazny”. Ten ostatni pokaz można zobaczyć dzięki Głównemu Partnerowi Motoryzacyjnemu wydarzenia – SKODA. Marka ta na co dzień współpracuje z pilotami z teamu Wojciecha Krupy.

Trzeci blok to upamiętnienie 100-lecia Polskiego Lotnictwa Wojskowego, które swoje początki miało właśnie na terenach poznańskiej Ławicy oraz 100-lecia odzyskania niepodległości. W tym bloku zobaczyć będzie można m.in. statki z Polskich Sił Powietrznych: MiG-29 (niedziela) oraz F-16 (Demo Tiger Team).Podniebne ewolucje to nie jedyne zaplanowane atrakcje na lotnisku Poznań-Ławica. Na płycie będą czekały na zwiedzających plenerowe lekcje historii w różnych odsłonach. Ponad 230 rekonstruktorów zaprezentuje historyczne, wojskowe wyposażenie i podzieli się swoją wiedzą w najbardziej przyswajalny sposób, czyli zapraszając do wspólnej zabawy. To doskonała forma przybliżenia młodszym pokoleniom wydarzeń sprzed lat, jak również możliwość dzielenia się zamiłowaniem do historii. Ambicją tych pasjonatów jest jak najwierniejsze odtwarzanie konkretnej  formacji i profesjonalna prezentacja jej dokonań.Poznań Air Show to połączenie wszystkich elementów pikniku rodzinnego: swobodny dostęp do stref gastronomicznych, specjalna strefa aktywności dla najmłodszych, niepowtarzalna sposobność do przymierzenia stroju strażaka czy sprawdzenia wnętrza tajnego samochodu policji na stoiskach służb mundurowych, a w ramach relaksu widok błękitnego nieba usłanego statkami powietrznymi, w zupełnie nieziemskich konfiguracjach.


Źródło i wszystkie szczegóły można znaleźć na www.poznanairshow.pl


dodano: 2018-05-18 07:18:03