Chcesz otrzymywać najnowsze wiadomości
Wydarzenia
Open Eyes Economy Summit


17 i 18 listopada 2020 r. w Centrum Kongresowym ICE Kraków, po raz piąty odbył się Open Eyes Economy Summit – Międzynarodowy Kongres Ekonomii Wartości. Wydarzenie rokrocznie gromadzi w Krakowie znamienite postaci z różnych dziedzin. Tegoroczna, estremalna sytuacja, w której postawił organizatorów wybuch pandemii, wymagała specjalnych rozwiązań. W związku z tym, jubileuszowa, piąta edycja została poszerzona o nową formę uczestnictwa dzięki specjalnej wirtualnej platformie streamingowej.


Ogromną wartość Open Eyes Economy Summit stanowią ludzie, którzy współtworzą ten ruch, uczestniczą w konferencjach i seminariach. Dla tegorocznych rozmów o ekonomii wartości w roku 2020 organizatorzy przygotowali i opracowali dla gości specjalną hybrydową formę wydarzenia. Było to połączenie tradycyjnego kongresu z nowoczesną wirtualną platformą, która zapewniła wszystkim uczestnikom dostęp do wartości, szczególnie wiedzy i networkingu, będących stałym elementem Open Eyes Economy Summit. Hybrydowość polegała na tym, że Kongres odbywał się stacjonarnie w ICE Kraków, natomiast widzowie uczestniczyli w nim poprzez nowoczesną, angażującą platformę online.

Tegoroczny Open Eyes Economy Summit składał się z czterech bloków tematycznych:

FIRMA-IDEA

Człowiek w środowisku sztucznej inteligencji
To opowieść o niepokojach i nadziejach związanych ze sztuczna inteligencją oraz o tym, jak budować zaufanie do rewolucji cyfrowej.

Uwspólnianie zasobów i dobra wspólne
To rozmowa p tym, jak wyjść poza opozycję "własność publiczna - własność prywatna„oraz o tym, że posiadanie czegoś, to nie tylko prawo, ale też zobowiązanie.


MARKA-KULTURA

Edukacja - nowa generacja
To dyskusja o nowej edukacji nadążającej za technologią i zmianami społecznymi, odpowiadającej wyzwaniom współczesności.

Antropocen - zarządzanie światem
To rozmowa o tym, jak radzić sobie z kryzysami gnębiącymi świat w epoce antropocenu - a aktywizmie, racjonalizmie i szukaniu najbardziej efektywnych rozwiązań.


MIASTO-IDEA

Solidarni w rozwoju
To dyskusja o nowym modelu kapitalizmu, godzącym gospodarkę rynkową, solidarność społeczną, kulturę obywatelską i cyfrową rewolucję.

Architektura i adaptacja miast do zmian
To opowieść o nowej architekturze - takiej, która odchodzi od idei wzrostu gospodarczego w kierunku wydajności energetycznej i oszczędzania zasobów naturalnych.


ŁAD MIĘDZYNARODOWY

Rynek pracy na naszych oczach ulega radykalnym przemianom. Czy zdołamy stawić czoła takim wyzwaniom jak jobless growth albo gig economy culture? Odpowiedzią na tak dynamicznie.


Poszczególne punkty programu zostały dopasowane do nowej formuły kongresu z dbałością o zachowanie jakości merytorycznej.

Open Eyes Economy Summit odbywa się w Krakowie od 2016 roku i gromadzi wybitne osobistości ze świata nauki, ekonomii, kultury. To kongres poświęcony ekonomii opartej na wartościach społecznych. Pomysłodawcą OEES oraz Przewodniczący Rady Programowej jest prof. Jerzy Hausner z Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, laureat Nagrody Prestiżu RENOMA ROKU 2014 w kategorii POLITYK.

Open Eyes Economy to ruch intelektualny i społeczny, w ramach którego tworzony jest jeden z najbardziej innowacyjnych i kreatywnych kongresów w Polsce. Szerzy i realizuje nowe, otwarte spojrzenie na ekonomię – inspiruje do działania i wymyślania alternatywnych sposobów rozumienia gospodarki opartej na wartościach.


Źródło i więcej na stronie: www.oees.pl


dodano: 2020-11-20 06:19:37