Chcesz otrzymywać najnowsze wiadomości
Wydarzenia
Osłabienie amerykańskiej waluty było do przewidzenia

Komentarz Marka Paciorkowskiego, dyrektora ds. rynków finansowych Aforti Exchange

Oczekiwana przez rynek, pierwsza z trzech przewidywanych na 2018 rok podwyżek stóp procentowych w USA – której prawdopodobieństwo wyceniane było przez analityków na 72 proc. – stała się faktem. Informacje zza oceanu zamiast umocnić amerykańską walutę, wpłynęły na jej wycenę – zgodnie z wcześniejszymi przewidywaniami ekspertów Aforti Exchange – zupełnie odwrotnie.

Podtrzymując te założenia można nadal utrzymywać, że rosnąca wycena USD względem EUR możliwa będzie dopiero w ujęciu długookresowym, chociażby ze względu na szeroką konsolidację średnioterminową na tym rynku.

Długo oczekiwana decyzja FED w sprawie stóp procentowych w USA doprowadziła finalnie do zakładanej przez rynek podwyżki oprocentowania.

Fundamentalnie powinno to umocnić amerykańską walutę, ale jak to ostatnio bywa – rynek zareagował odwrotnie. Górę wzięła bowiem formacja prowzrostowa oRGR, która broniąc górnego ograniczenie strefy 1.2235–1.2245, doprowadziła do powstania kolejnej bardzo silnej prowzrostowej formacji, czyli do objęcia hossy.

Biorąc pod uwagę układ sił na rynku w średnim terminie, ruch w kierunku oporu średnioterminowego, czyli poziomu 1.2430, jest niemal pewny, o ile nie mamy do czynienia z kolejną pułapką.Źródło: Aforti Exchange. Treści przedstawione w niniejszym komentarzu eksperckim są prywatnymi opiniami nadawcy i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Autor nie ponosi odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie niniejszej wiadomości, ani za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych.dodano: 2018-03-23 06:49:24