Chcesz otrzymywać najnowsze wiadomości
Wydarzenia
Oskar designu dla FAKRO


Red Dot Design 2016 - jedna z najbardziej prestiżowych nagród za design na świecie, która przyznawana jest co roku firmom wyznaczającym nowy kierunek rozwoju w dziedzinie wzornictwa - została w tym roku przyznana firmie FAKRO, słynącej z innowacyjnych, funkcjonalnych, ale także wyróżniających się wysoką estetyką produktów. Trofeum, nazywane „Oskarem designu”, otrzymało okno FAKRO do dachów płaskich DEF DU6.


Wręczenie nagród Red Dot Design 2016, w tym polskiego laureata, odbyło się podczas uroczystej gali w Aalto Theater w Essen. Wydarzenie zgromadziło ponad 1200 gości, z 57 krajów. Red Dot Design wieńczy, cieszący się 60 letnią tradycją, jeden z najważniejszych konkursów designu przemysłowego na świecie.

Podążamy za obowiązującymi trendami budownictwa i wzornictwa przemysłowego. Jesteśmy autorem ponad 140 zgłoszeń patentowych. Wiemy, że współczesny klient potrzebuje produktu funkcjonalnego i jednocześnie ładnego, dlatego też nowoczesny design wyznacza nam tory w projektowaniu produktów – z dumą podsumowuje Wacław Majoch, kierownik Zespołu Projektowego FAKRO.

Inż. Gunnar Pischer, specjalista ds. dystrybucji i doradca architektów, podkreślił, że zespołowi FAKRO przy pomocy okna do dachów płaskich DEF DU6 udało się zrobić krok milowy w dziedzinie designu produktowego oraz połączyć wysoką jakość produktów FAKRO także z wysokimi wymaganiami estetycznymi.


Źródło: Materiały prasowe


dodano: 2016-07-22 08:17:34