Chcesz otrzymywać najnowsze wiadomości
Wydarzenia
Otwarto Targi Hannover Messe 2017

W minioną niedzielą, 23 kwietnia o godz. 18.00 w Hannover Congress Center – z udziałem m.in. kanclerz Angeli Merkel, premier Beaty Szydło i wicepremierów Mateusza Morawieckiego i Jarosława Gowina – dokonano otwarcia największej i najważniejszej na świecie imprezy przemysłowej. Polska jest krajem partnerskim tegorocznej edycji targów. Nasze hasło to SMART MEANS POLAND. Na targach pokażemy nową twarz polskiej gospodarki i firmy, które aktywnie działają w obszarze Industry 4.0.

Hasłem Hannover Messe 2017 jest „Integrated Industry – Creating Value”. Idea ta łączy w sobie różne tematy związane np. z cyfryzacją produkcji (Industry 4.0) czy efektywnością energetyczną. W hasło to wpisują się działania wskazane w Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju, w szczególności dotyczące reindustrializacji i innowacyjności.

Polski potencjał rozwojowy w takich dziedzinach jak robotyka, informatyka przemysłowa, sterowanie, digitalizacja i automatyzacja procesów przemysłowych jest coraz bardziej dostrzegany poza granicami naszego kraju. Aktywnie włączamy się w proces Industry 4.0. – dlatego SMART MEANS POLAND.

Dzisiaj, 24 kwietnia o godz. 9.00 z udziałem przedstawicieli najwyższych władz państwowych i firm obecnych na targach, nastąpi oficjalna prezentacja stoiska narodowego. Z wykorzystaniem najnowocześniejszych technik audio-wizualnych, przedstawimy Polskę jako kraj będący źródłem rozwoju nauki, technologii oraz innowacji.

Stoisko narodowe usytuowane w hali 3 kompleksu targów. Na powierzchni ok. 1,2 tys. m2 swoje innowacyjne produkty i rozwiązania przedstawi 10 polskich firm. Są to:
 • Solaris Bus & Coach S.A. – światowy producent autobusów, w tym autobusów elektrycznych,
 • Ursus Bus S.A –  światowy producent pojazdów, w tym z napędem elektrycznym;
 • Transition Technologies – firma oferująca systemy informatyczne i inżynierskie dla przemysłu, przede wszystkim energetycznego;
 • Saule Technologies – autor nowej technologii wytwarzania elastycznych ogniw fotowoltaicznych na bazie perowskitów;
 • Ekoenergetyka-Polska – producent infrastruktury ładowania dla autobusów i samochodów elektrycznych;
 • DT Poland – producent nowoczesnego oprogramowania;
 • Zortrax – producent drukarek 3D i materiałów do druku służących do zaawansowanego projektowania dla przemysłu;
 • Medcom – jeden z najbardziej innowacyjnych producentów urządzeń energoelektronicznych na świecie;
 • H. Cegielski – Poznań S.A. – firma o ponad 170-letniej tradycji oferująca zaawansowane technologicznie produkty z branż takich jak energetyka, transport, inżynieria środowiskowa, produkcja konstrukcji stalowych;
 • TMA Automation – firma projektująca i budująca nowoczesne rozwiązania z zakresu: robotyki, automatyki, mechaniki i systemów wizyjnych.
Na polskim stoisku narodowym obecnych będzie też 8 województw: lubelskie, lubuskie, małopolskie, opolskie, pomorskie, śląskie, świętokrzyskie, zachodniopomorskie, 5 Specjalnych Stref Ekonomicznych (Łódzka SSE, Kostrzyńsko-Słubicka SSE, Wałbrzyska SSE, Mielecka SSE, Tarnobrzeska SSE) oraz Urząd Dozoru Technicznego.

Polska będzie też dysponowała stoiskiem SciTech Poland (hala 2). Na 420 m2 zaprezentują swoje wynalazki studenci – laureaci projektu „Najlepsi z najlepszych”. Wśród nich znajdą się między innymi robot, który uczy dzieci programowania (Photon), łazik marsjański, autonomiczny pojazd elektryczny czy samochód solarny. Innowacyjne technologie przedstawią również uczelnie i instytuty naukowe.

W Hanowerze będzie też 20 młodych innowacyjnych firm, które swoją ofertę przedstawią w strefie start-upów. Wśród nich są m.in. 3 firmy z nagrodą Ministra Rozwoju i Finansów:
 • XTPL – spółka technologiczna, która rozwija chronioną patentem technologię druku ultracienkich linii przewodzących;
 • HussarTech – startup zajmujący się komercyjnym zastosowaniem wynalazku, jakim jest hybrydowy materiał o właściwościach bakteriobójczych, grzybobójczych i antywirusowych;
 • Billon Group – firma technologiczna, która stworzyła pierwszy na świecie system pieniądza elektronicznego, umożliwiający obrót złotym polskim oraz innymi walutami w zgodzie z regulacjami oraz bez ograniczeń czasu i miejsca.
Pozostałe wydarzenia podczas Hannover Messe to udział wicepremiera Mateusza Morawieckiego w Polish-German Business Summit. Podczas pobytu delegacji polskiej w Hanowerze planowane są także spotkania bilateralne z delegacjami rządowymi krajów biorących udział w targach. Na 26 kwietnia 2017 r. na godz. 18.00 zaplanowano tradycyjny wieczór kraju partnerskiego – Partner Country Night.

Żródło: Ministerstwo Rozwoju


dodano: 2017-04-24 06:13:44