Chcesz otrzymywać najnowsze wiadomości
Wydarzenia
PAIiIZ zmienia się w Polską Agencję Inwestycji i Handlu

Z dzisiejszym dniem PAIiIZ oficjalnie zmieniła nazwę. Zmiana podyktowana jest rozszerzeniem zakresu działalności Agencji. Zadaniem Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu, obok obsługi inwestorów w Polsce, będzie wspieranie ekspansji polskich przedsiębiorstw za granicą.

– Polska Agencja Inwestycji i Handlu – będzie pierwszą w historii Polski instytucją, która będzie mogła zaoferować tak kompleksowe wsparcie zagranicznej ekspansji naszych firm – mówi prezes PAIH Tomasz Pisula. – Agencja będzie miała zdecydowanie bogatszą ofertę skierowaną nie tylko do inwestorów zagranicznych, ale także do polskich przedsiębiorców – dodaje prezes Pisula.

– Od podstaw budujemy solidny filar wsparcia eksportu łącznie z Zagranicznymi Biurami Handlowymi Agencji – mówi członek Zarządu PAIH Wojciech Fedko. – Biura otwieramy tam, gdzie polskie firmy już działają, albo na rynkach potencjalnie dla nich atrakcyjnych. W tej chwili trwa rekrutacja do ZBH, do udziału w której serdecznie zapraszamy – informuje Wojciech Fedko.

– Nie przestaniemy obsługiwać projektów inwestycyjnych w Polsce. Agencja ma w tym wieloletnie doświadczenie – zaznacza członek Zarządu PAIH Krzysztof Senger. – Mamy kompetentny zespół ds. inwestycji zagranicznych, z wieloma sukcesami na koncie, jak choćby ostatnimi projektami Volkswagena, Daimlera czy LG Chem – mówi Krzysztof Senger.

– Agencja zmienia nie tylko nazwę i zakres obowiązków – podkreśla prezes Pisula. – Zmieniamy charakter i sposób funkcjonowania. W nowym modelu Agencja będzie zorientowana na cele, dzięki czemu będzie bardziej efektywna i probiznesowa – podsumowuje prezes.

Polska Agencja Inwestycji i Handlu będzie działać w ramach Grupy Polskiego Funduszu Rozwoju, który jest spójnym systemem wsparcia przedsiębiorców.


Źródło: PAIH


dodano: 2017-02-06 07:11:28