Chcesz otrzymywać najnowsze wiadomości
Wydarzenia
PARP rozstrzygnęła konkurs Narodowego Programu Przedsiębiorczości

Laureatką konkursu Narodowego Programu Przedsiębiorczości została Ewa Wilk-Goździewska z Koła - została zwyciężczynią za projekt Fizjo8 i otrzymała nagrodę w wysokości 60 tys. zł, umożliwiając jej realizację pomysłu indywidualnych konsultacji fizjoterapeutycznych oferowanych przez internet.

Drugi konkurs Narodowego Programu Przedsiębiorczości, zorganizowany przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości, był skierowany do osób z doświadczeniem na rynku pracy (30-49 lat), zainteresowanych pracą na własny rachunek. Test przedsiębiorczości wypełniło około 12 tys. osób. Spośród nich wyłoniono ponad 100 uczestników, którzy opracowali biznesplany i zgłosili się do konkursu o dotację na uruchomienie własnej firmy. Jury wybrało dziewięciu finalistów, których biznesplany cechowały się nawet w niewielkim stopniu innowacyjnością. Swoje pomysły mogli oni zaprezentować już w maju i czerwcu, podczas cyklu wydarzeń plenerowych zorganizowanych w miejscowościach ich zamieszkania. Finał konkursu odbył się 12 czerwca w siedzibie PARP.

Wyróżniania przyznano również Ewie Ciszewskiej z Pyskowic i Ireneuszowi Wróblewskiemu z Polic one również otrzymały nagrody rzeczowe. Wszyscy finaliści będą mogli skorzystać z konsultacji doradców biznesowych oraz jurorów konkursu. Jeszcze przed ogłoszeniem werdyktu prawie wszyscy deklarowali, że nawet jeśli nie wygrają, będą próbowali uruchomić swój biznes finansując go z innych źródeł.

Projekt był współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.


Źródło: PARPdodano: 2013-06-13 12:29:32