Chcesz otrzymywać najnowsze wiadomości
Wydarzenia
Perspekty rozwoju branży rolnej i spożywczej

Powiązania gospodarki, rynku i biznesu z strategiami przedsiębiorstw spożywczych i sieci handlowych to temat VII edycji Forum Rynku Spożywczego i Handlu, które rozpoczęło się 15 października 2014 r. w Warszawie. Spotkanie otworzył wicepremier, minister gospodarki Janusz Piechociński.

Wicepremier podkreślił, że sektor spożywczy i przetwórczy mają znaczący udział w polskiej gospodarce i przyczyniły się do jej sukcesu w ostatnich 25 latach. –  Wartość sprzedaży w tej branży wynosi ponad 6 proc. W 16 tys. firm pracuje blisko 336 tys. osób – aż 8 proc. ogółu zatrudnionych w Polsce – powiedział.

W opinii ministra gospodarki budowaniu dobrych relacji handlowych i biznesowych sprzyja i patriotyzm gospodarczy oraz działania oparte na społecznej odpowiedzialności przedsiębiorstw. – Dlatego tak ważne jest propagowanie strategii i postaw, które te procesy rozumieją i stosują – zaznaczył. Wicepremier poinformował również o przygotowanych przez MG rekomendacjach zmian w ordynacji podatkowej i pracach nad stworzeniem nowego prawa działalności gospodarczej.
Liczę, że pomogą one dążyć do stworzenia przewag konkurencyjnych wśród firm z branży rolno-spożywczej i przetwórczej – podsumował.

W sesji inauguracyjnej Forum pt. „Strategiczny plan rozwoju dla sektora spożywczego” wzięła udział podsekretarz stanu w MG Ilona Antoniszyn-Klik oraz minister rolnictwa i rozwoju wsi Marek Sawicki.

 ***
Organizowane przez Grupę PTWP Forum Rynku Spożywczego i Handlu gromadzi co roku ponad 1000 przedstawicieli sektora spożywczego, hurtowego i handlu detalicznego. Jest miejscem spotkań środowiska biznesowego, przedstawicieli administracji rządowej, nauki i ekspertów z branży.


Źródło: Ministerstwo Gospodarkidodano: 2014-10-15 11:56:50