Chcesz otrzymywać najnowsze wiadomości
Wydarzenia
Pierwsi laureaci Nagrody im. Jana Wejcherta

Polska Rada Biznesu podczas środowej gali ogłosiła wyniki I edycji konkursu o Nagrodę im. Jana Wejcherta. Inauguracja konkursu zbiegła się w czasie z 20-tą rocznica założenia Polskiej Rady Biznesu. Do konkursu zgłoszono ponad 200 kandydatów. Laureatów wybrano spośród 12 finalistów.
     Kandydatów oceniano w trzech kategoriach: sukces, działalność społeczna oraz wizja i innowacje. Zwycięzcy, poza statuetkami, otrzymali nagrody finansowe, w wysokości 100 tys. zł, ufundowane przez mecenasów. W kategorii sukces zwyciężył Wojciech Inglot, właściciel i twórca globalnej firmy kosmetycznej Inglot. Ks. Jacek Stryczek, inicjator ogólnopolskiej akcji świątecznej pomocy osobom najuboższym zdobył nagrodę za działalność społeczną, a Adam Kiciński, prezes CD Projekt RED w kategorii wizja i innowacje za stworzenie m.in. gry "Wiedźmin", która odniosła światowy sukces. (Fot. http://prb.pl)
     Mecenasami i fundatorami nagród finansowych w poszczególnych kategoriach byli: sukces - Jan Kulczyk; działalność społeczna - grupa ITI; wizja i innowacje - Jerzy Starak. 


dodano: 2012-04-19 23:08:30