Chcesz otrzymywać najnowsze wiadomości
Wydarzenia
Pierwsza polska firma ze statusem Advanced Specialization w obszarze migracji aplikacji do chmury


Billennium, polska spółka dostarczająca rozwiązania oraz usługi IT dla biznesu, otrzymała – jako pierwsza (i jedyna) polska firma – status Advanced Specialization w obszarze Modernization of Web Applications to Microsoft Azure. Wyróżnienie przyznawane przez Microsoft jest potwierdzeniem najwyższych kompetencji związanych z przeniesieniem i modernizacją aplikacji do środowiska chmurowego.Status Advanced Specialization to potwierdzenie najwyższego poziomu kompetencji w ramach programów partnerskich Microsoft. Aby go otrzymać, firma musi posiadać m.in. tytuł Gold Partnera w zakresie danej specjalizacji oraz odpowiednią liczbą certyfikowanych ekspertów z konkretnych technologii, a także przejść audyt potwierdzający realizację projektów zgodnie z najlepszymi praktykami zalecanymi przez Microsoft.

Billennium jest pierwszą i aktualnie jedyna polską firmą oraz trzecią w Europie, która otrzymała status Advanced Specialization w zakresie Modernization of Web Applications to Microsoft Azure! Tytuł przyznany Billennium jest efektem wieloletniego rozwoju kompetencji organizacji i jej pracowników w obszarze migracji aplikacji do Microsoft Azure, a także realizacji kilkunastu projektów dla klientów z sektora publicznego i prywatnego z całego świata.

– Migracja aplikacji do chmury nie powinna ograniczać się tylko do przeniesienia rozwiązania ze środowiska on-premises. Aby móc w pełni skorzystać ze wszystkich zalet chmury, należy dokonać gruntownych zmian i wykorzystać jak najwięcej natywnych funkcjonalności chmury obliczeniowej. Aplikacje, które dotychczas funkcjonowały w modelu on-permises, po dostosowaniu do środowiska chmurowego, zyskują zupełnie nowe możliwości. Szybkość i łatwość wprowadzania zmian, elastyczność czy skalowalność pozwalają organizacji skoncentrować się na rozwoju oferty i funkcjonalności rozwiązania, zamiast na aspektach technicznych związanych z infrastrukturą i jej utrzymaniem. Firma może dużo szybciej reagować na nowe trendy rynkowe i zmieniające się oczekiwania klientów. To źródło oszczędności, ale i budowania przewagi konkurencyjnej – powiedział Kamil Wysocki, Cloud Solutions Architect w Billennium.

W kolejnych miesiącach Billennium planuje potwierdzenie kompetencji w ramach Advanced Specializations w kolejnych obszarach technologicznych. Firma posiada obecnie 23 Centra Kompetencyjne (obszary, w których świadczy usługi) oraz statusy Gold i Silver w programie partnerskim Microsoft w 10 specjalizacjach, m.in. data analytics, data center, application development, application integration, cloud platform czy collaboration and content.


Źródło: Billennium - zespół ponad 1300 specjalistów, który dostarcza innowacyjne rozwiązania IT dla biznesu.


dodano: 2021-03-05 06:45:34