Chcesz otrzymywać najnowsze wiadomości
Wydarzenia
Platynowy laur dla Ryszarda Florka

Prezes Zarządu FAKRO Ryszard Florek otrzymał Platynowy Laur Umiejętności i Kompetencji, prestiżową nagrodę Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach. Platynowymi Laurami wyróżniani są menedżerowie, którzy osiągają nieprzeciętne sukcesy w swojej pracy zawodowej.

To uznane wyróżnienie ma 20-letnią tradycję. Rokrocznie kapituła nagrody przyznaje Diamentowe, Kryształowe, Platynowe i Złote Laury ludziom niezwykłym, którzy swoimi umiejętnościami, kompetencjami oraz swoim autorytetem wspierają procesy zmian w kraju i przyczyniają się do tworzenia pozytywnego wizerunku Polski w świecie.

Ryszard Florek został doceniony za zarządzanie firmą, która osiągnęła spektakularny sukces na rynku międzynarodowym uzyskując pozycję wicelidera światowego rynku okien dachowych i czołowego producenta schodów strychowych.

Dla Ryszarda Florka nagroda jest wspólnym sukcesem całej załogi FAKRO, bo jak mówi:

- Sukces firmy zawsze budują ludzie. W zarządzaniu ważne jest, aby tak budować zespół, żeby wszyscy czuli się odpowiedzialni za rozwój firmy i osiągnięte przez nią wyniki. Zespołowi przewodzi oczywiście lider i dlatego czuję się zaszczycony tym, że kapituła konkursu doceniła moją pracę. Ale tak naprawdę swój sukces FAKRO zawdzięcza swoim klientom, którzy wybierając produkty naszej firmy przyczynili się do jej rozwoju. Zyski uzyskane ze sprzedaży krajowej mogliśmy inwestować na rynkach zagranicznych i doprowadzić do uzyskania efektu skali. Tak więc wejście FAKRO na rynek globalny i osiągniecie pozycji wicelidera są zasługą wszystkich, którzy postawili na FAKRO.

Wśród nagrodzonych znaleźli sie również: prof. Wiesław Banyś, rektor Uniwersytetu Śląskiego oraz unijny komisarz Janusz Lewandowski.


dodano: 2013-02-06 19:25:33