Chcesz otrzymywać najnowsze wiadomości
Wydarzenia
Polsce grozi trwała stagnacja gospodarcza

– Polsce grozi trwałe spowolnienie wzrostu gospodarczego. Możemy bardzo wolno rozwijać się przez lata, a to by groziło wzrostem bezrobocia i jednocześnie zwiększeniem emigracji młodzieży – prognozuje dla "Wirtualnemedia" Jeremi Mordasewicz, ekspert Konfederacji Lewiatan.

Przy czym podkreśla, że można temu zapobiec:  – Musimy, po pierwsze, zwiększyć nakłady inwestycyjne, bo to pozwala tworzyć miejsca pracy i zwiększać produktywność w firmach. Musimy też wychodzić poza europejskie rynki zbytu.

Zdaniem Mordasewicza wzrost zatrudnienia jest wspólnym celem zarówno rządu, jak i pracodawców. Tłumaczy dlaczego potrzebna jest współpraca w tym zakresie: – Jeżeli my będziemy więcej inwestować, to jednocześnie będą powstawały miejsca pracy. Ale żebyśmy mogli więcej inwestować, to rząd musi  wykonać również swoje zadanie. Rząd i samorządy nie powinny nas wyręczać w roli przedsiębiorców. Natomiast powinni stworzyć dobre warunki zachęcające do inwestowania w naszym kraju: umożliwiające obniżenie kosztów i ryzyka prowadzenia działalności gospodarczej.


Źródło: Wirtualnemedia, 17.07.2013


dodano: 2013-07-18 09:40:15